Toyota Motor Corporation paraksta kopīgu memorandu ar Japānas taksometru pakalpojumus pārstāvošo organizāciju.

• Memoranda mērķis – taksometru pieejamības un sniegto pakalpojumu pilnveidošana un paplašināšana.

• Amserv Motors plāno izmantot memoranda idejas taksometru darbības uzlabošanai arī Latvijā.

Lai izstrādātu un īstenotu labāko nākotnes taksometra modeli, kompānija Toyota Motor Corporation (TMC) un Japānas federācija Hire-Taxi Associations šī gada 5.augustā parakstījusi kopīgu Saprašanās memorandu (MOU – Memorandum of understanding).

Saprašanās memorands iever trīs būtiskus nosacījumus. Pirmkārt, popularizēt taksometrus kā automobiļus, kas veidoti pēc universāla dizaina principiem un ir ērti izmantojami jebkurām pasažieru vajadzībām. Otrkārt, noteikt tās specifikācijas, kas vēl vairāk uzlabos klientu ērtības, drošību un viesmīlības pakalpojumus. Tas paredz plašāku moderno drošības sistēmu izmantošanu, lietotāju ērtību pilnveidošanu un sadarbību pakalpojumu nodrošināšanu vairākās valodās. Trešais nosacījums – taksometru izmantošana informācijas apkopošanā un analīzē, lai iegūtu datus par satiksmes vidi un apstākļiem, kas palīdzētu īstenot Toyota mobilās pārvietošanās koncepciju, kā arī sadarbība taksometru vadītāju ikdienas darba atbalstam ieviešot nākotnes automatizētās braukšanas tehnoloģijas. Kopumā šī memoranda mērķis ir taksometru pieejamības paplašināšana un uzlabošana jebkurai klientu grupai – vecāka gadagājuma cilvēkiem, ģimenēm ar bērniem, ārvalstu tūristiem u.c., līdztekus veicinot viesmīlību, kas jo īpaši svarīgi tūrisma nozares attīstībai, un uzlabojot kopējo satiksmes infrastruktūru.

Memoranda parakstīšanu augsti vērtē arī autorizētais Toyota autocentrs Latvijā SIA Amserv Motors, kura klientu lokā ir viens no lielākajiem taksometru pakalpojumu sniedzējiem Latvijā SIA Baltic Taxi.

Armands Vimba, SIA Amserv Motors valdes loceklis: “Taksometri ir neatņemama pilsētas satiksmes sastāvdaļa un esam lepni, ka Toyota pievērsusi īpašu uzmanību taksometru pakalpojumu uzlabošanā. Lai arī parakstītā memoranda nosacījumi pagaidām attiecas tikai uz Japānu, mums ir iespējas no tā mācīties un gūt idejas taksometru pakalpojumu pilnveidošanai un attīstīšanai arī Latvijā. Ņemot vērā, ka Amserv Motors piedāvātās Toyota automašīnas izvēlas arī taksometru kompānijas, mēs saviem klientiem varam piedāvāt vēl īpašākus nosacījumus un rast inovatīvus risinājumus, lai taksometra izmantošana būtu ērtāka, uzticamāka, drošāka un patīkamāka gan tā vadītājam, gan pasažieriem.”

logo-toyota-top-tuning-1

Jāatzīmē, ka Toyota sadarbība ar Japānas taksometru nozari aizsākās pirms 80 gadiem – 1936. gadā, kad Toyota radītais modelis AA pirmo reizi tika izmantots kā taksometrs. Sadarbība turpinās joprojām un Toyota rūpējas, lai Toyota taksometri savā ekspluatācijas laikā kalpotu bez problēmām. Interesanti, ka jau 2013. gadā Toyota izstrādāja jaunākās paaudzes, īpaša dizaina taksometra modeļa konceptu Japānas tirgum, kas joprojām tiek pilnveidots un ko plānots ieviest tirgū no 2017. gada un, kas atšķirībā no šobrīd izmantojamajām vidējās un lielās klases automašīnām, vairāk atgādina Londonas klasiskos taksometrus. Īpašu ievērību pelna dzinēja koncepts – hibrīdiekārta, kurā apvienots iekšdedzes dzinējs, kas izmanto sašķidrināto gāzi, un elektromotors. Šāda kombinācija ir videi vēl nekaitīgāka par tradicionālo hibrīdu, kā arī vēl ekonomiskāka, it īpaši – pilsētas apstākļos. Ražotājs cer, ka šis modelis varētu kļūt par japāņu viesmīlības simbolu tāpat kā savulaik populārais Toyota Crown Comfort.

Uzziņai:

1912. gada 8.augusts bija diena, kad Japānā parādījās pirmais taksometrs un šis datums kā Taksometru diena joprojām tiek atzīmēts katru gadu.

Rīgā pirmie taksometri parādījās piecus gadus agrāk nekā Tokijā – 1907. gadā, kad uzņēmējs Eižens Feitelbergs saņēma pilsētas valdes atļauju pasažieru pārvadāšanai ar trim automobiļiem.

Informācija: BNS

Publicitātes foto

Saistītās tēmas: BaltijaekonomikaJapānataksometrstoyota

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube