Partijas “Vienotība” virzītie ministri valdības sēdē otrdien, pamatojoties uz koalīcijas līgumu, aicina jautājumu par Valsts vides dienesta (VVD) vadītājas Ingas Koļegovas pārcelšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatā atlikt par nedēļu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība (ZZS)), piesakot valdības sēdē Koļegovas kandidatūru, veltīja viņai atzinīgus vārdus par spēju sarežģītās situācijas pārstāvēt valsts intereses un būt neatkarīgai.

Pēc ministres teiktā, tās ir ļoti būtiskas īpašības VID jaunajam vadītājam, ņemot vērā gaidāmas reformas dienestā.

Reizniece-Ozola arī pauda cerību, ka VID beigsies politisko kuratoru laiks, kuri var ietekmēt uzņēmumu un izmeklēšanas lietu likteni.

Savukārt Koļegova norādīja, ka publiskie pārmetumi, kas izskanējuši saistībā ar viņas kandidatūru, ir saistīti ar pārrakstīšanās kļūdām amatpersonas deklarācijā un līdzdalību uzņēmumā “Pallogs”, taču nekas pretlikumīgs šajās darbības neesot bijis. Viņa uzsvēra, ka vienmēr ir strādājusi valsts interesēs.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība (NA)) šajā situācijā vilka paralēles ar iepriekšējo VID vadītāju Ināru Pētersoni, kurai arī pirms apstiprināšanas amatā netrūka kritiķu. Vienlaikus viņš atzīmēja, ka Koļegova ir upuris “melnajam PR”, paužot atbalstu Koļegovas kandidatūrai.

Savukārt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) norādīja, ka “Vienotība” nav saņēmusi nepieciešamās atbildes saistībā ar Koļegovas aizdomīgajiem darījumiem, tāpēc nevar atbalstīt viņas kandidatūru.

Valdībā notika balsojums. Koļegovas pārcelšanu VID vadītāja amatā atbalstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un ZZS virzītie ministri, kā arī tieslietu ministrs Rasnačs no NA ar nosacījumu, ka pēc gada Koļegovas darbs tiktu izvērtēts, savukārt četri “Vienotības” virzītie ministri bija pret Koļegovas kandidatūru.

Pēc balsojuma, piesaucot koalīcijas līgumu, Ašeradens norādīja, ka gadījumā, ja visi vienas partijas pārstāvji valdībā balso pret kādā jautājumā, tas tiek atlikts par nedēļu un izdiskutēts koalīcijas partijas sadarbību padomē.

Kučinskis atzina, ka tiešām attiecīgais punkts koalīcijas līgumā ir, taču kritizēja “Vienotības” ministrus par šādu rīcību, uzsverot, ka tiek vilcināts laiks ar VID jaunā vadītāja apstiprināšanu. Premjeram pievienojās arī tieslietu ministrs.

Ministru prezidents izsludināja valdībās sēdē 20 minūšu pārtraukumu pirms gala lēmuma pieņemšanas.

Reizniece-Ozola pagājušajā nedēļā paziņoja, ka oficiāli izvirza Koļegovu VID vadītāja amatam. Attiecīgajai kandidatūrai atbalstu iepriekš pauda ZZS, kā arī Nacionālā apvienība ar nosacījumu, ka pēc gadā būtu jāpārvērtē Koļegovas sniegums. Savukārt partija “Vienotība” neatbalstīja Koļegovas kandidatūru saistībā ar neatbilstībām viņas amatpersonas deklarācijā un aicināja rīkot jaunu konkursu uz attiecīgo amatu.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: ĢenerāldirektoreVIDVienotība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube