Minimālā alga sākot ar 2017.gadu tiks palielināta, taču vēl ir jāskaidro un jāvienojas kādā apjomā, pēc tikšanās ar “Vienotību”, kuras laikā tika pārrunātas nākamā gada budžeta prioritātes, trešdien žurnālistiem sacīja premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS).

“Mēs vienosimies par apjomu, kas ir reāls. Tāds, kas neatstāj sekas ne uz tautsaimniecību, ne uzņēmējiem. Bet jāceļ kaut kādā apmērā būs,” sacīja Kučinskis.

Savukārt “Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs norādīja, ka partijas piedāvājums vēl arvien ir celt minimālo atalgojumu par 37 eiro. Taču esot jāskatās kādu ietekmi šāds lēmums atstās uz budžetu. Viņš arī norādīja – ir gandarīts, ka ar premjerministru ir izdevies vienoties par minimālās algas celšanu, un pauda, ka visa koalīcija panāks vienošanos šajā jautājumā.

Premjerministrs uz Piebalga sacīto atbildēja, ka ne visur ir liela starpība starp algu un minimālo algu. “Ir liela daļa, kas saņem minimālo algu, arī valsts sektorā, tāpēc šādam lēmumam būtu nepieciešams liels finansiālais atbalsts. Tas viss ir jāizvērtē,” klāstīja premjerministrs.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: AlgasMāris Kučinskis.Vienotība

youtube icon
Abonēt youtube