Jūs noteikti zināt pamatus: rūpīgi nomazgāt seju pirms gulētiešanas un no rīta pamostoties. Bet, ko darīt tad, ja seja arī pēc šīm procedūrām neizskatās svaiga un atmodusies? Mums ir pāris noslēpumu, lai iegūtu skaistu, mirdzošu sejas ādu. Un tie sākas ar pareizu sejas tīrīšanu.

1. Nepareiza sejas tīrītāja izvēle.
Pareiza sejas tīrīšanas līdzekļa izvēle ir viena no svarīgākajām lietām sejas kopšanā. Nepiemērota sejas tīrīšanas līdzekļa lietošana var traucēt to produktu efektivitāti, kurus uzklāj uz savas sejas pēc tās tīrīšanas.
Vienkāršākais noteikums – tiem, kuriem ir normāla vai sausa āda, jāizvēlas mitrinoši, krēmīgi tīrīšanas līdzekļi; taukainai ādai jāpiemeklē putojoši vai želejveida sejas kopšanas līdzekļi. Vislabākais veids, kā nenoslogot un patiesi attīrīt ādu – meklē produktus, kas brīvi no sulfātiem (sulfāti ir pārāk drastiski sejas ādai).

2. Nepareiza sejas tīrīšanas līdzekļa uzklāšana.
Ja izmanto losjonu vai pieniņu sejas tīrīšanai, tad to noteikti klāj uz sausas, nomazgātas sejas un pāris sekundes iemasē ādā. Tādā veidā atbrīvosi taukvielas, kas sakrājušās sejas porās. Ja seju tīri ar putām, samitrini nedaudz pirkstu galus, lai iemasēšana kļūtu vieglāka. Putas uz sejas atstāj kādu minūti, lai iedarbojas, pēc tam ar remdenu, siltu ūdeni noskalo seju. Ja jums ir akne, putojošo tīrīšanas līdzekļu atstāšana uz sejas ļaus putās esošajām vielām labāk iedarboties, palīdzot atbrīvot ādu no nelabvēlīgajām, dienā iegūtajām baktērijām.

3. Sanāk aizmirst par sejas tīrīšanu no rīta.
Skaidri saprotams, ka seja jānotīra pirms došanās pie miera, bet ko darīt no rīta?
Pat, ja āda šķiet tīra, neaizmirsti to nomazgāt. Nakts laikā uz sejas sakrājušās dabiskās taukvielas, tāpat jānotīra viss liekais, kas palicis uz sejas pēc vakara sejas tīrīšanas. Tavai sejai tas būs jauns sākums, un pārējā kosmētika, ko izvēlēsies uzklāt uz sejas, daudz labāk pildīs savas funkcijas, it īpaši, ja tas ir pretiedeguma krēms.

4. Aizmirsti par grimu.
Labās ziņas: lielākā daļa no šobrīd pieejamiem sejas tīrīšanas līdzekļiem nodrošina arī grima noņemšanu, un mums nav jāmeklē papildu līdzekļi, kas mums palīdzētu to notīrīt. Bet sliktās ziņas: kad seja atbrīvota no sejas tīrīšanas līdzekļa, kamēr āda ir mitra, tā jānotīra ar kādu sejas dvielīti vai sūkli. Grims tā vienkārši nenoskalojas nost, tas ir noteikti jānoslauka.

5. Pārāk karsts ūdens.
Kaut arī sejas mazgāšana ar karstu ūdeni šķiet pavisam patīkama, rezultāts tomēr var būt gluži savādāks. Karstums paplašina kapilārus un zemādas asinsvadus, padarot tavu ādu apsārtušu, it īpaši, ja ir pinnes vai akne. Seju skalo ar siltu, nevis karstu ūdeni, ja nevēlies izskatīties piesarkusi.

6. Nepareizs dvielis.
Ir labi, ja izmanto dvieli, tomēr ir daži noteikumi. Vislabāk izvēlēties dvieli, kas paredzēts zīdaiņiem – tas būs maigāks un nekairinās sejas ādu. Taču, lai arī kādu dvieli izmanto, nekad (uzsveram – nekad!) neberz ar to seju. Pat mazākais kairinājums var novest pie dažādiem sejas iekaisumiem un pigmentācijas pleķiem (it īpaši, ja esi tumšas ādas īpašniece). Un vienmēr izmanto absolūti tīru dvieli. Jau reiz lietotā dvielī ir tik daudz baktēriju, ko nespēsi nemaz saskaitīt. To tavai sejai noteikti nevajag.

7. Sejas berzēšana.
Tiklīdz seja ir nomazgāta, pretojies vēlmei to uzreiz noberzt ar dvieli. Tas var radīt iekaisumus, kas novedīs pie sarkanas sejas ādas un dažādiem kairinājumiem. Tā vietā maigi ar dvieli uzspied uz ādas. Nosusini, nevis noberz. Un tā, līdz āda kļūs sausa. Iespējams, tas aizņems vairāk laika, tomēr āda būs pateicīgāka.

8. Sejas krēms.
Vai šķiet, ka āda ir kļuvusi cietāka un izjūti velkošu sajūtu? Tas nozīmē, ka ir aizmirsta ļoti svarīga ādas tīrīšanas detaļa. Kad seja ir notīrīta, 60 sekunžu laikā tai uzklāj serumu vai sejas krēmu.
Šķiet, ka ūdens, ar kuru tikko tīrīji seju, mitrināja tavu ādu, tomēr tas ātri iztvaiko. Tūlītēja sejas mitrinātāja uzklāšana uz ādas pēc tās attīrīšanas sniegs visus iespējamos labumus, ko vien spēj dot šāds sejas krēms, papildus pievienojot ādai mitrumu no ūdens.

9. Paļaušanās uz kosmētiskajām vates plāksnītēm, salvetēm.
Tīrīšanas salvetes ir neiedomājami ērtas, tomēr tās nespēj aizstāt kārtīgu sejas nomazgāšanu. Bieži vien šādā veidā tu kosmētiku nevis notīri, bet ieberzē to dziļāk sejas ādā. Tas būtu apmēram tas pats, kas uzklāt uz sejas tīrīšanas līdzekli, bet to vēlāk nenomazgāt. Salvetes vai vates plāksnītes izvēlies tikai izņēmuma kārtā, nevis kā normu. Ja tomēr nespēj no tām atteikties, iesakām tās izmantot acu kosmētikas noņemšanai (taču pēc tam tik un tā nomazgā seju).

10. Pārāk bieža sejas attīrīšana ar skrubi.
Šāda veida sejas tīrīšana ir ne tikai nevajadzīga, bet spēj nodarīt daudz vairāk ļaunuma nekā labuma. Sejas ādai ir nepieciešamas divas nedēļas, lai  šūnas atjaunotos un nonāktu ādas virspusē, vēl nedēļa vai divas, lai sāktu akumulēties un seja izskatītos tvirta. Sejas skrubēšana reizi nedēļā būs pietiekama, lai atbrīvotos no liekās, vecās ādas. Tā kā lielākā daļa skrubju ir bāzēti uz sejas tīrīšanas līdzekļiem, tad atsevišķa sejas tīrīšana pēc tam nav nepieciešama.

 

Saistītās tēmas: padomisejas tīrīšanaskrubis

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube