Ņemot vērā Ingas Koļegovas lēmumu atteikties kandidēt uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, iestādes vadītāja izvēlēšanai tiks rīkots jauns konkurss, informēja premjerministra Māra Kučinska (ZZS) preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Premjerministrs norāda, ka šo konkursu nepiemeklēs tāds pats liktenis, kā iepriekšējo, kuru rīkoja Valsts kanceleja, jo šoreiz tiks piesaistīta kāda no profesionālām personāla atlases kompānijām.

Valsts vides dienesta vadītāja Koļegova nosūtījusi vēstuli finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS), kurā atsauc savu kandidatūru uz VID ģenerāldirektora amatu. “Tā nav viegla izvēle, tādēļ vēlos paskaidrot savu lēmumu. Pēdējo divu nedēļu laikā mani tuvinieki ir piedzīvojuši nopietnu emocionālu spiedienu, lai gan nav veikuši nekādas ar likumu nosodāmas darbības. Man tas nav pieņemams. Manas kandidatūras apspriešana ir vairojusi pretrunas valdošās koalīcijas partiju starpā. Liekas, ka diskusiju patiesie iemesli ir saistīti ar politiķu redzamajām, bet biežāk, neredzamajām interesēm un tām nav nekāda sakara ar manu profesionālo spēju vērtēšanu. Arī tas man nav pieņemams,” teikts Koļegovas iesniegumā ministrei.

Kā ziņots, iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone jūnija beigās atstāja amatu.

Uz VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts konkurss, kas noslēdzās bez rezultātiem. No četriem amata pretendentiem, kas tika virzīti konkursa otrajai kārtai, neviens netika atzīts par piemērotu, tāpēc tika nolemts VID jauno vadītāju meklēt valsts pārvaldē bez konkursa. Līdz šim uzrunātas vairākas amatpersonas, tostarp Valsts vides dienesta vadītāja Koļegova, Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš un Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa, taču pēdējie divi atteicās pretendēt uz attiecīgo amatu.

Finanšu ministre pagājušajā nedēļā oficiāli izvirzīja Koļegovu VID vadītāja amatam, šonedēļ valdībā bija paredzēts viņu apstiprināt jaunajā amatā, taču visi partijas “Vienotība” ministri balsoja pret, tādēļ jautājums par nedēļu tika atlikts.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: Jauns AmatsKonkurssVID vadītājs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube