Valsts vides dienesta (VVD) vadītāja Inga Koļegova, pēc atteikšanās no kandidēšanas uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, turpinās darbu VVD, pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA).

Ministra padomnieks Oskars Vizbulis informēja, ka pirmdien, pēc ministra atgriešanās no atvaļinājuma, ministrijā pēdējo nedēļu notikumi ir pārrunāti un ministrs neredz iemeslus, lai Koļegova neturpinātu darbu savā līdzšinējā darba vietā.

“Savā līdzšinējā darbā Valsts vides dienestā Koļegova ir apliecinājusi sevi kā augstas klases profesionāli, tāpēc būtiski, lai viņa turpina aizsākto darbu vides jomā un nodrošina sekmīgu Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošanu, sanācijas darbus Sarkandaugavā, kā arī Salaspils kodolreaktora likvidēšanas un citus jau iepriekš plānotos darbus,” pauž Gerhards.

Attiecībā un iespējamajiem Koļegovas finanšu pārkāpumiem vai amatpersonas deklarācijas nepilnībām, kuri publiski tika minēti kā iemesli tam, ka Koļegova nesaņēma pilnu koalīcijas amatu VID vadītājas amatam, VARAM norāda, ka pašlaik ministrijas rīcībā nav attiecīgo iestāžu apstiprinātas informācijas par jebkādiem iespējamiem pārkāpumiem un šis jautājums ir atbildīgo iestāžu kompetencē.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka piektdien Koļegova nolēma atsaukt savu kandidatūru VID ģenerāldirektora amatam. Šādu soli viņa pamatoja ar to, ka kandidēšanas laikā viņas tuvinieki piedzīvoja nopietnu emocionālu spiedienu un viņas kandidatūras apspriešana ir vairojusi pretrunas valdošās koalīcijas partiju starpā. “Liekas, ka diskusiju patiesie iemesli ir saistīti ar politiķu redzamajām, bet biežāk, neredzamajām interesēm un tām nav nekāda sakara ar manu profesionālo spēju vērtēšanu. Tas man nav pieņemams,” skaidroja Koļegova

Tāpat jau vēstīts, ka “Vienotības” iebildumu dēļ valdība otrdien uz nedēļu atlika Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā. Viņas kandidatūru VID vadītāja amatā atbalstīja ZZS un NA, kuri pauda gatavību Koļegovu amatā apstiprināt arī pēc nedēļas, kad lēmums tika atlikts. Uzreiz pēc valdības lēmuma atlikt apstiprināšanu, Koļegova apliecināja, ka joprojām ir gatava kļūt par VID vadītāju, tomēr vēlāk domas mainīja un piektdien iesniegumā finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) norādīja, ka atsauc savu piekrišanu pārcelšanai uz VID vadītājas amatu, lai arī šī viņai neesot viegla izvēle.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzsvēris, ka uz vakanto VID ģenerāldirektora amatu tiks rīkots jauns konkurss.

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: Kaspars GerhardsVARAMVID

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube