Rīgas apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja Ventspils mēra Aivara Lemberga lūgumu, dodot viņam papildu laiku iepazīties ar prokuratūras konkretizēto un papildināto apsūdzību tā dēvētajā Lemberga lietā.

Lembergs pieteica lūgumu dot viņam papildus laiku – trīs mēnešus, lai pienācīgi iepazītos ar apsūdzības tekstu, jo viņa advokāts Raimonds Krastiņš atradies atvaļinājumā. Tiesa daļēji apmierināja apsūdzētā lūgumu un deva minētajam nolūkam divas nedēļas līdz nākamajai tiesas sēdei, kas paredzēta 29. augustā plkst.11.

Tiesa informēja, ka arī abi pārējie apsūdzētie – Ventspils mēra dēls Anrijs Lembergs un uzņēmējs Ansis Sormulis – tiesas sēdē pauda savu attieksmi pret apsūdzību.

Jau ziņots, ka prokuratūras konkretizēto un papildināto apsūdzību tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā nolasīja divās tiesas sēdēs jūnija beigās. Pēc tam lietā tika pasludināts pārtraukums līdz 8. augustam, lai dotu iespēju apsūdzētajiem sīkāk ar šo apsūdzību iepazīties. Pagājušajā nedēļā plānotā sēde tika noņemta no izskatīšanas tiesneša Borisa Geimana slimības dēļ, un izteikšanās par apsūdzībām bija plānota šodien.

Prokuratūra visiem trim apsūdzētajiem – Aivaram Lembergam, viņa dēlam Anrijam Lembergam un uzņēmējam Sormulim – konkretizējusi un papildinājusi apsūdzības. To panti lietā mainīti netika, taču, lietas iztiesāšanas gaitā iepazīstoties ar liecinieku sacīto, ir nākuši klāt dažādi apstākļi. “Apsūdzības ir konkretizētas un papildinātas ar izklāstu, kā viņi savas noziedzīgās darbības ir paveikuši,” iepriekš žurnālistiem sacīja prokurors Juris Juriss.

Prokurors norādīja, ka Aivaram Lembergam izvirzītā apsūdzība tikusi papildināta ar 222 lapām, bet Anrijam Lembergam un Sormulim – katram ar 20 lapām.

Jau vēstīts, ka 2008. gadā tika apvienoti abi tiesai nodotie kriminālprocesi, kuros apsūdzēts Lembergs. Kopumā apvienotajā lietā ir apmēram 200 sējumu. Bez Ventspils mēra apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Sormulis.

Lembergs tiesai nodotajā kriminālprocesā apsūdzēts pēc vairākiem toreizējā Kriminālkodeksa pantiem – par pilnvaru realizāciju interešu konflikta situācijā, esot valsts amatpersonas statusā, kukuļņemšanu, kā arī dokumenta viltošanu vai izmantošanu. Viņš arī apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmajā tiesai nodotajā kriminālprocesā prokuratūra Lembergu apsūdzējusi, ka viņš kā amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, personiski vairākkārt pieņēmis kukuļus kopumā 239 670 latu (341 tūkstoša eiro) apmērā, kas saistīti ar kukuļa izspiešanu par darbību izdarīšanu un neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs, ko viņš varēja īstenot, izmantojot dienesta stāvokli.

Viņš apsūdzēts arī par to, ka personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī organizētā grupā izdarījis noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu 4 916 900 latu (6,996 miljonu eiro) apmērā, pārkāpjot likumā noteiktās prasības, un, apzinoties šo līdzekļu un mantas iegūšanas noziedzīgumu, izstrādājis nepatiesu dokumentu un to izsniedzis, kā arī veicinājis un piedalījies mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegti, izdarot to mantkārīgā nolūkā un personīgās ieinteresētības dēļ.

Lembergs apsūdzēts arī par to, ka izdarījis tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, radot ar šīm darbībām būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, izdarot to mantkārīgā nolūkā, realizēja pilnvaras interešu konflikta situācijā, radot būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm, izdarīja tīšu likumā noteikto pilnvaru īstenošanu interešu konflikta situācijā, nodarot būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm, kā arī apzināti norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajās deklarācijās.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: ApsūdzībaLembergsTiesa

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube