Ministru prezidents Māris Kučinskis (“Zaļo un zemnieku savienība”) trešdien tiksies ar labklājības ministru Jāni Reiru (“Vienotība”) un ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”), lai spriestu par minimālās algas palielināšanu no nākamā gada.

Sanāksmē piedalīsies arī Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji.

Tāpat tikšanās laikā paredzēts runāt par uzņēmēju kritizēto solidaritātes nodokli.

Jau vēstīts, ka Reirs virza izskatīšanai informatīvo ziņojumu, aicinot no 2017. gada 1. janvāra paaugstināt minimālo mēneša darba algu līdz 407 eiro. Ministra rosināto konceptuāli atbalsta viss politiskais spēks, norādot, ka pagājušā gadā minimālās algas paaugstināšana koalīcijā tikusi nobremzēta. Cits “Vienotības” pārstāvis, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens savukārt norādījis, ka nevajadzētu būt problēmām minimālo algu no nākamā gada celt vismaz par 20 eiro.

Savukārt Finanšu ministrija veikusi aprēķinus par Labklājības ministrijas piedāvāto summu un uzskata, ka minimālo algu varētu celt par 10 eiro – paceļot minimālo atalgojumu par aptuveni 40 eiro mēnesī, tiktu apdraudētas darba vietas reģionos un atsevišķās nozarēs.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: KučinskisMinimālā AlgaSanāksme

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube