Spridzinātājs pašnāvnieks, kura rīkotajā eksplozijā kāzu svinībās Gaziantepas pilsētā Turcijas dienvidaustrumos gājis bojā 51 cilvēks, bijis divpadsmit līdz četrpadsmit gadus vecs, svētdien paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.

“Vai nu viņš uzspridzinājās, vai arī viņu uzspridzināja,” preses konferencē Stambulā norādījis prezidents.

Viņš arī vēlreiz apliecinājis, ka saskaņā ar sākotnējo informāciju šajā teroraktā varētu būt vainojams džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Erdoana minētais upuru skaits – 51 – ir par vienu lielāks nekā teikts jaunākajā oficiālajā informācijā, ko pirms tam sniedza Gaziantepas gubernators.

Pēc prezidenta sacītā, slimnīcās vēl atrodas 69 ievainotie, un 17 no viņiem ir kritiskā stāvoklī.

Piekšpusdienā tika ziņots, ka eksplozijā zaudējuši dzīvību 30 cilvēki un vēl 94 ievainoti. Šobrīd dati par kopējo ievainoto skaitu netiek precizēti, vien norādīts, ka viņi izvietoti pa vairākām slimnīcām.

Slimnīcā nogādāti arī abi jaunlaulātie, bet viņu dzīvībai briesmas nedraud.

“Lai no kurienes nāktu šis terorisms, tas mūs nemainīs. Mēs kā nācija liksim lietā visu savu spēku un vienoti, plecu pie pleca, cīnīsimies pret teroru tāpat kā 15. jūlijā,” uzsvēris Erdoans, pieminēdams līdzpilsoņu centienus šīsvasaras puča laikā novērst viņa gāšanu.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: ErdoansGaziantepaSprādziens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube