Nekavējoties jānovērš iespēja Latviju pametušiem bēgļiem saņemt pabalstu no valsts, uzskata Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis uzskata, ka Iekšlietu ministrijai ir nekavējoties jāsagatavo priekšlikumi grozījumiem normatīvajos aktos, lai novērstu iespējas tiem bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu, kuri jau pametuši Latviju, turpināt saņemt pabalstus no mūsu valsts.

Esošā likumdošana nosaka, ka bēgļi un personas ar alternatīvo statusu saņem pabalstu, kas sedz uzturēšanās izmaksas, kā arī valsts valodas apguvei nepieciešamās izmaksas, ja personai nav cita iztikas avota. Pabalsts noteikts 139 eiro apmērā pilngadīgai personai un 97 eiro apmērā katram nākamajam ģimenes loceklim vai nepilngadīgai personai.

Tāpat Ministru kabineta noteikumi arī paredz gadījumus, kad pabalsta izmaksa ir pārtraucama, taču tie neliedz bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu saņemt pabalstus gadījumā, ja viņi Latviju ir pametuši.

Brigmanis pauž, ka šāda situācija nav pieļaujama un būtu nekavējoties jāveic izmaiņas normatīvajos aktos, lai cilvēki, kuri faktiski Latvijā neuzturas, nevarētu pretendēt uz finansiālu atbalstu.

“Aicinu Iekšlietu ministriju nekavējoties sagatavot atbilstošus grozījumus normatīvajos aktos un virzīt tos izskatīšanai valdībā. Esošā situācija nav pieļaujama, tāpēc atbildīgajām institūcijām nevajadzētu kavēties ar normatīvā regulējuma pilnveidošanu,” akcentē ZZS līderis.

Jau izskanējis, ka Latvijas likumi ļauj bēgļiem pabalstu saņemt arī tad, ja viņi pametuši valsti. Šāda situācija radusies, jo pēc pabalsta nav jāierodas personīgi, tas tiek ieskaitīts bankas kontā. Iepriekš Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) paudusi ka tā ir nepilnība, ko nepieciešams novērst. Tāpēc ir sākusies noteikumu labojumu saskaņošana.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: bēgļiBrigmanisValstsPabalsts

youtube icon
Abonēt youtube