Dveins “The Rock” Džonsons (Dwayne “The Rock” Johnson) ir apsteidzis iepriekšējo “Forbes” topa līderi Robertu Dauniju Junioru (Robert Downey Jr.), lai kļūtu par šī brīža pasaules apmaksātāko aktieri, un šī procesa laikā ieguvis vislielāko “algas čeku”.

Dwayne “The Rock” Johnson

Džonsons nopelnījis 64,5 miljonus dolāru. Neskaitāmi miljoni nopelnīti pateicoties nesenajām filmām “Central Intelligence”, “Fast 8”, kā arī topošajam seriālam “Baywatch”, kurā viņš atveidos Miču Bukanonu (Mitch Buchannon). “Ātrs un bez žēlastības” franšīze pārtrumpo visas citas filmas, kurās Dveins filmējies, piemēram, 2015. gada hītu – filmu “San Andreas”.

“Es varu sadot pa pakaļu labāk nekā jebkurš cits uz planētas,” tā par sevi 2012. gadā izteicās pats Džonsons, intervijā “Forbes”. “Un man ir pieklājīgs smaids.”

Johnny Depp & Tom Cruise

Otrajā vieta ierindojas Džekijs Čans (Jackie Chan) ar 61 miljoniem dolāru. Savu peļņu gūst no dažādām filmām Ķīnā. Mets Deimons (Matt Damon), kurš nopelnījis 55 miljonus dolāru, savu peļņu gada laikā ir palielinājis par 120% tieši filmas “The Martian” lielo panākumu dēļ.

Piecu labāko topu noslēdz Toms Krūzs (Tom Cruise), ierindojoties ceturtajā vietā ar nopelnītiem 53 miljoniem dolāru. Piektajā vietā ir Džonijs Deps (Johnny Depp) ar 48 miljoniem.

Pēc tam, kad presē izskanēja ziņas par skandalozo Depa un viņa bijušās sievas laulības šķiršanu, pamatojoties uz to, ka Deps viņu esot sitis, viņa nopelnīja 7 miljonus, kurus vēlāk atdeva labdarībai. Taču šīs apsūdzības nekādi nav ietekmējušas Depa ienākumus, jo ieguvis pietiekamu peļņu filmās “Karību jūras pirāti”  un “Alice Through the Looking Glass”.

Vienīgā atgriešanās topā – Harisons Fords (Harrison Ford), kurš nopelnīja krietnu naudas summu par 2015. gada filmu “Star Wars: The Force Awakens” un Han Solo lomu. Pēdējo reizi šajā topā bijis 2009. gada.

Ceturto daļu no topa sastāda aktieri, kas nenāk no ASV. Sarakstā ir ne tikai aktieri no Ķīnas, bet tajā ielauzušies arī Bolivudas aktieri, gozējoties topā jau otro gadu pēc kārtas. Shan Rukh Khan, kurš nopelnījis 33 miljonus dolāru, ir Indijas apmaksātākais aktieris. Viņš nopelnījis tikpat, cik Roberts Daunijs Juniors. Viņam seko Akshay Kumar ar nopelnītiem 31,5 miljoniem dolāru, kurš nopelnījis vienādu summu ar Bredu Pitu (Brad Pitt).

Kopā visi šie 20 pelnošākie aktieri nopelnījuši 703,5 miljonus dolāru, laika posmā no 2015. gada 1. jūnija līdz 2016. gada 1. jūnijam.

Jāpiemin, ka vīriešiem ir ilgākas karjeras, nekā vispelnošākajām aktrisēm: 95% no vispelnošākajiem aktieriem ir vecumā virs 40, turpretī aktrises ir daudz jaunākas. Šajos topos vispelnošākās aktrises ir jaunākas par 50 gadiem, tajā pašā laikā gandrīz 45% no pelnošākajiem aktieriem ir vecāki par 50. Divi no aktieriem ir pat vecāki par 70.

youtube icon
Abonēt youtube