Kastinga aģentūra “Casting Bridge” sadarbībā ar topošās filmas “Jelgava 94” veidotājiem aicina 14 līdz 16 gadus vecus jauniešus piedalīties aktieru atlasē, lai atrastu galvenā varoņa un citu filmas personāžu atveidotājus.

Darbs pie spēlfilmas uzņemšanas sāksies šoruden. Tā tiks veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filmas režisors ir Jānis Ābele un tā tiek veidota Jura Podnieka studijā.

Aktieru atlases režisore Gunita Groša aicina atsaukties jauniešus – domātājus ar uguni dvēselē: “Meklējam jaunu puisi ar bagātu iekšējo sapņu un fantāziju pasauli. Filmēšanās pieredze nav nepieciešama. Viss, kas jādara, jānosūta pieteikums ar īsu aprakstu par sevi, kā arī daži foto uz e-pastu info@castingbridge.lv. Pieteikumus gaidīsim līdz 23. augustam.”

Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94” ieguvis kulta statusu un ir kļuvis par vienu no pārdotākajiem pēdējo gadu laikā. Stāsts par jaunību un sevis meklējumiem 90. gadu Latvijā ir uzrunājis lasītājus ne tikai pie mums, bet arī pasaulē. Saņēmis Eiropas Savienības Literatūras balvu, izdots Francijā, Norvēģijā un citviet.

 

Filmas producente Antra Cilinska atsaukusies režisora idejai par filmu: “Filma noteikti būs gaidīts notikums Latvijā. Īpašu kolorītu stāstam piešķir norises laiks un vieta. Jo vairāk strādājam pie scenārija, jo vairāk saprotam, cik patiesībā daudz laika pagājis kopš šķietami nesenā 1994. gada. Tas bija unikāls laiks, kad vēl tikai iepazinām un mācījāmies pieņemt jauno pasaules kārtību. Tajā pat laikā tas ir universāls stāsts pāri laikam, jo ikviens no mums ir izdzīvojis pieaugšanas drāmu. Šajā gadījumā redzēsim, kas notiks ar Jāni, kurš nolemj kļūt par metālistu, lai iepatiktos Kristīnei.”

 

Filmas režisors Jānis Ābele, scenārija autori Matīss Gricmanis, Jānis Ābele, Jānis Joņevs, operators Aigars Sērmukšs, producente Antra Cilinska. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gadā.

Foto: Grāmatas vāka foto

Saistītās tēmas: aktieriJelgava 94top filma

youtube icon
Abonēt youtube