Daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka okeāni ir lielākie sāls piegādātāji. Tomēr 96% no visiem ūdeņiem ieplūst pasaules okeānos. Tie satur miljardiem tonnu izšķīdušo sāļu, un to sāļums pastāvīgi mainās. Uz pasaules tomēr ir pāris vietas, kas atšķiras ar daudz lielāku sāls koncentrāciju.

Sāļais ceļš, Sicīlija

Sāls ceļš stiepjas gar Sicīlijas rietumu krastu aptuveni dažu desmitu kilometru garumā. Sāls ieguve šeit joprojām notiek pēc tradicionālām metodēm, kuras nav mainījušās tūkstošiem gadu. Darbinieki izrok nelielas tvertnes, kas tiek aizpildītas ar jūras ūdeni. Ūdenim iztvaikojot, sāls nogulsnējas uz tvertņu virsmas.

Sipakiras sāls katedrāle, Kolumbija

Unikālais sāls parks atrodas netālu no Kolumbijas galvaspilsētas. Galvenais parka piesaistes objekts ir sāls katedrāle, kas ir paslēpta divsimt metru dziļumā. Sienas, iekšējā apdare un dekoratīvie priekšmeti tiek izgatavoti vienīgi no sāls minerāliem.

Nāves jūra, Izraēla

Sāls minerālu pārpilnība šajos ūdeņos nogalina jebkuru baktēriju, kas šeit uzrodas. Piekrastes ieži ir tā pārklāti ar sāli, ka mirgo kā glazēti dimanti. Pēdējos gados rezervuāra izmērs ir ievērojami samazinājies, taču Izraēlas ģeologi uzskata, ka situācija drīz stabilizēsies.

Don Juan Pond, Antarktīda

Don Juan Pond dīķa ūdens sastāv no 44% sāls. Rezervuāra dziļums šeit ir vien nieka 10 centimetri, un zinātnieki vēl līdz šim brīdim nevar saprast lielo sāls daudzuma cēloni. Šo vietu nejauši atklāja ģeologs Džejs Diksons, kurš pēc tam dīķa pētījumos ir pavadījis vairākus gadus.

Saistītās tēmas: pasaulesālsVietas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube