Katru gadu “The Economist” pētniecības vienība publicē divus ziņojumus par pasaules lētākajām un dārgākajām pilsētām. Kritērijos ņemti vērā tādi faktori kā pārtikas un degvielas cena un ienākumu līmenis. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šī gada tops ir diezgan krasi pamainījies. Kādas dotajā brīdī ir pasaules dārgākās pilsētas dzīvošanai?

9. Seula, Dienvidkoreja

Dienvidkoreja iekļauta pasaules dārgāko pilsētu sarakstā augsto apģērbu un komunālo pakalpojumu cenu dēļ. Saskaņā ar “The Economist”, dzīve šeit ir pielīdzināma dzīvei Kopenhāgenā un Losandželosā.

8. Kopenhāgena, Dānija

Dānijas galvaspilsēta šogad ir saglabājusi savu statusu, pateicoties augstajām tirgus cenām attiecībā uz atalgojumu.

7. Ņujorka, ASV

Saskaņā ar informāciju, ASV dolāra stiprināšana un vietējā inflācija padara Ņujorku par vienu no dārgākajām pilsētām pasaulē. Piemēram, ja ASV vidējā cena par kilogramu maizes ir 8,28 dolāri, tad Ņujorkā šī cena ir divreiz augstāka.

6. Londona, Lielbritānija

Darba samaksas pieauguma tempi Lielbritānijā ir apstājušies un vairs neiet vienā solī ar inflāciju un traki dārgo dzīvokļu cenām Londonā. Vidējā dzīvokļa cena Londonā ir aptuveni 500 angļu mārciņas, kamēr vidējā alga šeit ir 30 000 mārciņas gadā.

5. Parīze, Francija

Sakarā ar vājo uzticību eiro valūtai, Parīze ir vienīgā Eiropas pilsēta, kas iekļauta pasaules dārgāko pilsētu topā. Neskatoties uz mazo eiro vērtību, Parīze joprojām ir ļoti dārga. Vienīgās lietas, kas Parīzē ir par pieņemamām cenām – tabaka un alkohols.

4. Ženēva, Šveice

Ženēvā dārgs ir viss. Arī pakalpojumu, atpūtas un izklaides jomas – vienas no dārgākajām pasaulē.

3. Honkonga, Ķīna

Gada laikā Hongonga pasaules dārgāko pilsētu reitingā ir pacēlusies par veselām septiņām pozīcijām neticami augsto mājokļu cenu dēļ, kā arī tam iemesls vēl ir pieaugošās izmaksas par ikdienas vajadzībām.

2. Cīrihe, Šveice

Sakarā ar Šveices franka nošķiršanu pret eiro kursu, kā arī tradicionāli augstā ienākumu līmeņa dēļ, Cīrihe kļūst par gandrīz dārgāko pasaules pilsētu.

1. Singapūra

Mazā salu valsts saglabā savu pasaules dārgākās pilsētas titulu jau trešo gadu pēc kārtas. Tomēr “The Economist” analītiķi apgalvo, ka dzīves dārdzība ir pieaugusi gandrīz visur.

Saistītās tēmas: ceļojumiDārgākāspasaulePilsētas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube