Igaunijas veselības aprūpes sistēmas darbinieki 20. septembrī rīkos brīdinājuma streiku, kura laikā pieprasīs palielināt veselības aprūpes finansējumu, lai pacienti varētu saņemt nepieciešamo ārstēšanu.

“Jau pašlaik medicīniskā palīdzība ne vienmēr ir pieejama laikus. Neskatoties uz to, valdība valsts budžeta stratēģijā četriem gadiem plāno izdevumus veselībai mazākus nekā ir reālās vajadzības, kas nozīmē krasu rindu pie ārstiem palielinājumu,” teikts Igaunijas Ārstu savienības, Igaunijas Veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības un Igaunijas Medmāsu savienības kopīgi izplatītajā paziņojumā.

Igaunijas veselības aprūpes darbinieki norādīja, ka par nepietiekamo finansējumu sistēmā ir zināms jau vairāk nekā desmit gadu, bet nav pieņemts neviens politisks lēmums, lai mainītu tādu situāciju.

“Valdībai ir jārūpējas par cilvēkiem, kas palikuši bez medicīniskās palīdzības, nevis par valsts budžeta sabalansētību. Ar apdrošinātās medicīniskās palīdzības ieņēmumiem nepietiek, lai segtu pieaugošos izdevumus par novecojošās valsts sabiedrības ārstēšanu, tādēļ Slimnīcu kasei ir likumīgas tiesības izmantot iepriekš uzkrātos līdzekļus,” paziņojumā, kas izplatīts otrdienas vakarā, klāstījuši mediķi.

Igaunijas veselības aprūpes darbinieku vērtējumā, apsūdzības, kuras premjerministrs Tāvi Reivass un finanšu ministrs Svens Sesters izteikuši pret Slimnīcu kases vadību, ir ciniskas un netaisnīgas, jo īpaši saistībā ar pašas Finanšu ministrijas pieļautajām kļūdām, veidojot valsts budžeta projektu un budžeta deficītu sedzot no Slimnīcu kases rezervju līdzekļiem.

“Veselības aprūpes sistēmas darbinieki neuzskata par godīgu to, ka slimniekiem tiek liegti papildu līdzekļi, paaugstinot vizītes pie ārsta maksu un paplašinot maksas pakalpojumu sarakstu, kas būtiski pasliktina maznodrošinātu cilvēku iespējas ārstēties,” uzstāja Igaunijas veselības aprūpes sistēmas darbinieki.

Mēģinājumi ieviest pamatā maksas medicīnas pakalpojumus, kā uzsvērts mediķu paziņojumā, beigās novedīs pie tā, ka medicīniskā palīdzība kļūs dārga un pieejama tikai turīgākajiem sabiedrības slāņiem. Zobārstniecībā tas jau ir noticis, lasāms paziņojumā. “Lai Igaunijas veselības aprūpes finansējums sasniegtu vidējo Eiropas līmeni, ir jāpalielina valdības sektora izdevumi,” secinājuši mediķi.

Viņi aicināja Igaunijas iedzīvotājus gādāt par savu veselību un kā vēlētājiem atgādināt arī politiķiem, ka veselība ir svarīga.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: IgaunijaMediķiStreiks

Komentāri 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Draugiem.lv pase
youtube icon
Abonēt youtube