Latvijas kārtslēcējs Mareks Ārents otrdien izcīnīja otro vietu Horvātijā notikušajās starptautiskajās IAAF “World Challenge” sērijas vieglatlētikas sacensībās, bet trīssoļlēcējs Elvijs Misāns sacensībās Itālijā bija piektais.

Ārents pārvarēja 5,50 metru augstumā novietoto latiņu, bet divi mēģinājumi pie 5,70 metriem un viens pie 5,75 metriem, kas būtu latvieša jauns personīgais rekords, viņam nebija pa spēkam.

Par uzvarētāju kļuva mājinieks Ivans Horvats, kurš pārlēca 5,70 metrus augstu latiņu, bet trešajā vietā ar 5,30 metriem palika titulētā Reno Lavilenjē jaunākais brālis Valantēns.

Ārents augustā piedalījās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur kvalifikācijā pārlēca 5,45 metrus un ierindojās dalītā 16. vietā.

Savukārt Pauls Pujāts tika finālā, taču palika bez rezultāta, tādējādi ieņemot 12. vietu.

Ārents šosezon Stokholmā izcīnīja trešo vietu Dimanta līgas posmā, bet jūlija sākumā Amsterdamā bija sestais Eiropas čempionātā.

Tikmēr Latvijas trīssoļlēcējs Misāns otrdien sacensībās Itālijā izcīnīja piekto vietu.

Misāns savā labākajā mēģinājumā lēca 16,09 metru tālumā, bet par uzvarētāju kļuva francūzis Arolds Korrea, kurš aizlēca 16,98 metru tālumā.

Jūlijā tieši pēc Eiropas čempionāta Misāns laboja 33 gadus vecu Latvijas rekordu tāllēkšanā, kas tagad ir 8,08 metri. Savukārt trīssoļlēkšanā labākais sasniegums Misānam ir 16,77 metri, kas tika sasniegts jūnijā.

Jūlijā Eiropas čempionātā Misāns iekļuva trīssoļlēkšanas sacensību finālā, kur ar 16,32 metru tālu lēcienu ierindojās devītajā vietā.

Tiesa, sasniegtie rezultāti viņam neļāva kvalificēties Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Eiropas čempionātā sportistiem bija pēdējā iespēja pildīt olimpisko spēļu normatīvus, taču arī Latvijas rekords tāllēkšanā bija tuvāks nekā noteiktais olimpiskais normatīvs – 8,15 metri.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: ĀrentsKārtslēkšanaSacensības

youtube icon
Abonēt youtube