Valsts svētkos, 4. maijā Rīgā būs plaša svētku programma, kur viens no vizuāli iespaidīgākajiem pasākumiem būs 12. starptautiskās mākslas uguņošanas sacensības, kas risināsies 11. novembra krastmalā, un tajā piedalīsies komandas no Somijas, Lielbritānijas un Meksikas. Sacensību noslēgumā svētku uguņošanas priekšnesumu sniegs arī pašmāju mākslinieki.

4. maija svētku programmā ir pasākumi, kuros piedalās Rīgas sadraudzības pilsētu mākslinieki, kuri pārstāv valstis, kas tāpat kā Latvija gatavojas un svin savas valsts simtgadi. Tas ir koncerts “Simtgades ritmos”, kā arī 12. starptautiskās mākslas uguņošanas sacensības, kurās par uzvaru cīnīsies trīs ārvalstu komandas. Viena no tām ir Somija, kura šogad atzīmē savas valsts simtgadi. Somu uguņošanas mākslinieki atsaucās aicinājumam piedalīties Latvijas valsts svētkos, piedāvājot skatītājiem enerģisku priekšnesumu rokenrola ritmos, kas mīsies ar uguņošanu populāra somu nacionālā skaņdarba pavadībā, tādējādi atklājot savas valsts kultūras mantojumu un vērtības.

Uguņošanas sacensības sāksies plkst. 22.00 pēc pasākuma “Pavasaris. Roks. Daugava”. Skatītājiem būs iespēja vērtēt visu komandu sniegumu un balsot par sev tīkamāko priekšnesumu. Uzvarētāju noteiks summējot sacensību žūrijas un skatītāju piešķirtos punktus, taču tiks sveikta arī skatītāju simpātiju ieguvusī uguņošanas komanda.

Pēc sacensībām pasākuma apmeklētāji 4. maija svētku svinību izskaņā varēs vērot pašmāju pirotehniķu uguņošanas priekšnesumu, kuru demonstrēs SIA “PyroPower”. Priekšnesuma muzikālajam noformējumam par pamatu ņemta komponista Ulda Marhilēviča kompozīcija “Brīvības svīta”.

4. maijā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Saistītās tēmas: SacensībasSVētkiUguņošana

youtube icon
Abonēt youtube