Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) šodien tikšanās laikā ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstnieci Nensiju Bikofu Petitu aicinājis ASV vairāk izmantot Latvijas tranzīta un loģistikas pakalpojumus.

Satiksmes ministrija informēja, ka Augulis tikšanās laikā uzsvēra, ka Latvijas uzņēmēji ir pierādījuši savu uzticamību un konkurētspēju. Pēc ministra domām, Latvija varētu kļūt par multimodālu loģistikas platformu ASV preču nogādei uz NVS un Vidusāziju, izmantojot dzelzceļa, autotransporta un aviācijas transporta iespējas.

Tāpat ministrs tikšanās laikā akcentēja, ka pēdējos gados ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Ķīnu. Tā rezultātā Latvija ir kļuvusi par Ķīnas un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu sadarbības formāta “16+1” loģistikas jomas koordinatori, kas pierāda, ka Latvija tiek uzskatīta par uzticamu partneri.

Pārrunājot dzelzceļa projekta “Rail Baltica” īstenošanu, ASV vēstniece uzsvēra tā lielo nozīmi gan Latvijas tautsaimniecībā, gan arī visu Baltijas valstu attīstībā. “ASV redz šo projektu kā nozīmīgu iespēju Latvijai un lielisku veidu, kā Baltijas valstīm integrēties Eiropā,” atzina ASV vēstniece, novēlot veiksmi projekta tālākā attīstībā un sadarbībā ar kaimiņvalstīm.

Sarunā satiksmes ministrs ASV vēstnieci iepazīstināja arī ar aktualitātēm aviācijas jomā, tostarp par pasākumiem stratēģiskā investora piesaistei, kā rezultātā ir izdevies atrisināt finansiālos jautājumus Latvijas nacionālajā aviokompānijā “airBaltic” un šobrīd kompānija turpina attīstīties.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: ASVBNSLatvijaloģistikatranzīts

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube