Drošības policija (DP) pagājušajā nedēļā aizturējusi Latvijas pilsoni aizdomās par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā, un tas ir pirmais Latvijas iedzīvotājs, kurš notverts par karošanu nemierīgajā valstī.

Kriminālprocess pret minēto personu tika sākts 2015. gada novembrī par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā.

Šovasar DP ieguva informāciju, ka minēto Latvijas pilsoni ir aizturējušas Turcijas varas iestādes, kas septembrī pieņēma lēmumu par šīs personas deportēšanu. Pēc deportācijas no Turcijas DP konvojēja aizdomās turēto uz Latviju, kur viņš tika aizturēts.

Aizdomās turētajam šobrīd kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums. Šis ir pirmais gadījums, kad ir aizturēta persona, kura tiek turēta aizdomās par prettiesisku iesaistīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā.

DP neatklāja aizdomās turētās personas vārdu un pat dzimumu, taču apliecināja, ka šobrīd DP lietvedībā ir trīs kriminālprocesi par Latvijas iedzīvotāju iespējamu prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. BNS jau vēstīja, ka viena no personām, kurai inkriminēts šis noziegums, ir bijušais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs, kurš iepriekš uzsaukumā internetā atbalstīja teroristu uzbrukumus Francijai un slavināja džihādu.

Šogad martā DP priekšnieks Normunds Mežviets intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” paziņoja, ka Sīrijā gājis bojā Latvijas valstspiederīgais, kurš ar savu ģimeni bija pievienojies teroristu grupējumam “Islāma valsts”.

Krimināllikums par aktīvu piedalīšanos ārpus Latvijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību vai politisko neatkarību vai citādi ir pretrunā ar Latvijai saistošām starptautiskajām tiesībām, paredz brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

 

Saistītās tēmas: KonfliktsLatvietisSīrija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube