Ungārijas vēstniecība Latvijā jau otro gadu pēc kārtas oktobrī organizēs Ungārijas dienas, kuru laikā dažāda veida pasākumi norisināsies Rīgā, Jūrmalā, Lūznavā, Kuldīgā, Jelgavā un Jēkabpilī.

Ungārijas dienu laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta mākslai, vēsturei, mūzikai, dejām, tradīcijām, kā arī gastronomijai. “Vēlamies parādīt Ungāriju tādu, kāda tā līdz šīm vēl nav redzēta, iepazīstinot ar tādām tūrisma iespējām, par kādām pat nav dzirdēts,” norādīja vēstniecībā.

Šogad tiek pieminēta 1956.gada Ungārijas revolūcijas un brīvības cīņu gadadiena, kurās tūkstošiem cilvēku parādīja savu drosmi un daudzi atdeva savu dzīvību par valsts brīvību un neatkarību.

Ar konferenci, kuru Ungārijas vēstniecība rīko sadarbībā ar Latvijas Vēsturnieku komisiju, izstādi sadarbībā ar Budapeštas Terora nama muzeju un spēlfilmu, kas veltīta cīņu varoņiem, 4.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks pieminēti 1956.gada notikumi un to ietekme uz pasaules vēsturi.

Tāpat šogad tiek pieminētas arī divu pasaulslavenu ungāru komponistu un pianistu Bēlas Bartoka un Ferenca Lista gadadienas. Šie notikumi visā Latvijā tiks svinēti ar koncertiem un izstādēm. Piemēram, 1.oktobrī Kalnciema kvartāla tirgū un Hercoga Jēkaba gadatirgū Kuldīgā būs baudāma ungāru tautas mūzika un dejas.

Mazajiem un lielajiem no 8.oktobra Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā būs iespēja apskatīt antīko rotaļlietu izstādi, bet no 22.oktobra līdz 23.oktobrim “Rīga Plaza” sadarbībā ar “Brain Games” tiks organizētas Rubika kuba salikšanas sacensības, kurās dalībnieki rādīs ne tikai veiklību, bet arī izpaudīs savu radošuma spēku.

Visi Ungārijas dienu pasākumi ir bez maksas.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: KultūraLatvijaUngārija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube