Latvijas paraolimpieši ar trīs izcīnītajām godalgām, no kurām divas ir zelta, ieņem dalītu 29. vietu Riodežaneiro paraolimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā.Latvijai paraolimpiskās zelta godalgas izcīnīja titulētais Aigars Apinis, kurš triumfēja diska mešanas sacensībās un izcīnīja savu ceturto zelta medaļu karjerā, kā arī Diāna Dadzīte, kura bija labākā šķēpmešanā, savā medicīnas grupā labojot pasaules rekordu.

Tikmēr pie bronzas pirmdien lodes grūšanā tika Edgars Bergs.

Ar divām zelta medaļām un vienu bronzu Latvijas paraolimpiskā komanda medaļu vērtējumā dala 29.vietu ar Īriju, kuras sportistiem arī izdevies tikt pie divām zelta un vienas bronzas godalgas.

Pārliecinoša līdere medaļu kopvērtējumā ir Ķīna, kuras paraolimpieši ir izcīnījuši 50 zelta, 40 sudraba un 28 bronzas medaļas.

Otrā ar 28 augstākā kaluma godalgām ir Lielbritānija, Ukrainai ir 22, bet ASV 16 zelta medaļas.

Baltijas valstu konkurencē Latvija ir līdere, jo Lietuvai ir viena sudraba medaļa, bet Igaunijas paraolimpieši pagaidām uz goda pjedestāla nav kāpuši.

Pie vismaz vienas paraolimpiskās zelta medaļas ir tikušas 53 valstis, bet vismaz viena godalga ir 76 valstu pārstāvjiem.

Latviju paraolimpiskajās spēlēs pārstāv vieglatlēti Dadzīte (šķēpmešana un diska mešana), Taiga Kantāne (diska mešana un lodes grūšana), Apinis (diska mešana) un Bergs (lodes grūšana), iejādes sportā startē Snikus, loka šaušanā individuāli un arī jaukto komandu sacensībās piedalās Ieva Melle un Gints Jonasts, paraolimpiskajā airēšanā startē Eduards Pupelis un Žanna Cvečkovska, peldēšanā dalībnieku vidū ir Jānis Plotnieks, bet ratiņpaukošanā viena no galvenajām favorītēm ir Poļina Rožkova.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies līdz 18. septembrim.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: MedaļasParaolimpiešiRio

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube