160918114837-12-chelsea-explosion-overlay-tease

CNN

 

Ņujorkas Manhetenas rajonā sestdienas vakarā notika sprādziens, kurā 29 cilvēki guvuši ievainojumus, kas neapdraud dzīvību, paziņojušas ASV amatpersonas.

24 no ievainotajiem nogādāti slimnīcās, taču tikai vienam no viņiem ir nopietni ievainojumi.

Eksplozija notika ap pulksten 20.30 sestdien pēc vietējā laika (pulksten 3.30 svētdien pēc Latvijas laika)  23.ielā starp 6. un 7.avēniju Manhetenas dienvidos – Čelsijas mikrorajonā.

Ņujorkas mērs Bils de Blāzio žurnālistiem paziņoja, ka, pēc pašlaik pieejamās informācijas, sprādziens sarīkots tīši, tomēr nav domājams, ka notikušais būtu terorakts, vai ka tas būtu saistīts ar cauruļbumbas sprādzienu sestdien Ņūdžersijā, kurā neviens nav cietis.

Varas iestādes izmeklē sprādziena cēloni. Vietējais ziņu telekanāls NY1 sākumā vēstīja, ka sprādziens noticis atkritumu tvertnē, taču tiesībsargājošo struktūru amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, vēlāk žurnālistiem pastāstīja, ka, pēc visa spriežot, eksplozija notikusi celtniecības darbarīku kastē, kas atradusies pie kādas ēkas. Savienoto Valstu plašsaziņas līdzekļi arī vēsta, ka četrus kvartālus kvartālus no sprādziena vietas atrasts plastmasas maisiņā ievietots aizdomīgs priekšmets, kas atgādina ātrvārāmo katlu, no kura stiepjas vadi un kam ir piestiprināts mobilais telefons. Tas evakuēts ar policijas robota palīdzību un aizvests uz policijas šaušanas poligonu Bronksā.

Sprādziens Ņujorkā noticis vairākas stundas pēc tam, kad ASV Ņūdžersijas štata mazpilsētā Sīsaidpārkā sestdien eksplodēja cauruļbumba neilgi pirms tūkstošiem cilvēku apkaimē gatavojās piedalīties piecu kilometru labdarības skrējienā par godu jūras kājniekiem un jūrniekiem.

Cauruļbumba bija ievietota plastmasas atkritumu spainī. Nav ziņots, ka tās eksplozijā kāds būtu cietis. Trešais ikgadējais skrējiens “Semper Five” pēc šī notikuma tika atcelts, un tuvākā apkaime tika norobežota.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: IevainotieŅujorkaSprādziens

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube