Latvijā – tāpat kā Bulgārijā un Slovēnijā – 10% no visām tūrisma braucienos pavadītām naktīm devušies vismaz 65 gadu vecumu sasnieguši cilvēki, kas ir otrs zemākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas departamenta “Eurostat” jaunākie dati, kas apkopoti par 2014. gadu.

Saskaņā ar tiem mazāk aktīvi nekā mūsu valstī gados vecāki cilvēki tūrisma braucienos dodas tikai Maltā (9% no kopējā tūrisma brauciena nakšu skaita). Nedaudz aktīvāki tūristi seniori ir Igaunijā (11%) un Lietuvā (12%).

Vislielākais vismaz 65 gadu vecumu sasniegušo cilvēku īpatsvars kopējā tūrisma plūsmā reģistrēts Francijā un Kiprā (abās valstīs 25%), Čehijā, Grieķijā un Zviedrijā (visās valstīs 24%), kā arī Īrijā un Portugālē (abās valstīs 23%).

“Eurostat” dati liecina, ka 2014. gadā vismaz 65 gadus vecie ES iedzīvotāji tūrisma braucienos pavadīja 1,2 miljardus nakšu, kas ir 20% no kopējā ES iedzīvotāju tūrisma braucienos pavadīto nakšu skaita. Tomēr gados vecāku tūristu izdevumi braucienam bija 16% no kopējā tūristu izdevumu apmēra, katram tūristam iztērējot vidēji 52,6 eiro, kas ir par 12,7 eiro mazāk nekā kopumā vidēji tērē ES tūristi.

Latvijā – tāpat kā Igaunijā un Rumānijā – 7% no kopējiem tūrisma izdevumiem tērēja vismaz 65 gadu vecumu sasnieguši cilvēki. Mazāks gados vecāku tūristu izdevumu īpatsvars bijis tikai Lietuvā (5%) un Bulgārijā (6%). Savukārt vislielākais tas bijis Īrijā (21%), Vācijā (19%). kā arī Nīderlandē un Portugālē (abās valstīs 17%).

Gados vecāki tūristi ES priekšroku dod vietējiem galamērķiem savā valstī, kur dodas 66% vismaz 65 gadu vecumu sasniegušu tūristu pretstatā 59% tūristu vidēji visās vecuma grupās kopā.  Šāda tendence vērojama lielākajā daļa ES dalībvalstu, tostarp Latvijā, kur 55% gados vecāku tūristu devās uz vietējiem galamērķiem, lai gan abās pārējās Baltijas valstīs seniori nedaudz biežāk devās braucienos uz ārvalstīm, proti, Lietuvā uz vietējiem galamērķiem devās 49% vismaz 65 gadu vecumu sasniegušo tūristu, bet Igaunijā tādu bija 41%.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: ceļošanaSenioriStatistika

youtube icon
Abonēt youtube