Šorīt ap plkst.10 elektroapgādes traucējumi bijuši aptuveni 1900 mājsaimniecībām visā Latvijā, galvenokārt – valsts austrumu daļā,  informē AS “Sadales tīkls”.

Uzņēmuma pārstāvji norāda, ka “Sadales tīkla” operatīvais personāls seko līdzi meteorologu prognozēm un situācijai elektrotīklā, nodrošinot gatavību nepieciešamības gadījumā novērst iespējamos bojājumus zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) un vidējā sprieguma 20kV elektrotīklā.

Uzņēmumā ir mobilizētas speciālās tehnikas vienības, kā arī pārbaudīts elektromontieru brigāžu aprīkojums, lai nepieciešamības gadījumā operatīvi varētu nodrošināt klientu elektroapgādi.

Tāpat uzņēmums jau ir sazinājies ar pašvaldībām un nepieciešamības gadījumā nodrošinās operatīvu komunikāciju un elektroenerģijas piegādes atjaunošanu administratīvajās teritorijās.

AS “Sadales tīkls” atgādina, ka spēcīgā vēja laikā ir jābūt uzmanīgiem un piesardzīgiem gaisvadu elektrolīniju tuvumā. Jāatceras, ka spēcīga vēja ietekmē elektrolīnijā var iegāzties koks vai ieķerties vēja nests zars, pārraujot elektrolīniju vadus un radot apdraudējumu iedzīvotāju dzīvībai.

Konstatējot bīstamu situāciju – elektrolīnijā iegāzts koks, vados ieķērušies koku zari vai elektrolīniju vadi ir pārrauti -, lūgums rīkoties atbildīgi un notikuma vietai netuvoties, bet nekavējoties ziņot, zvanot pa “Sadales tīkla” diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Ja tiks traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta vēstules palīdzību, tādējādi klientam pašam vairs nav jāsazinās ar AS “Sadales tīkls”, lai pieteiktu bojājumu.

Operatīvie paziņojumi par elektroapgādes traucējumiem īsziņas veidā vai e-pasta vēstulē tiks sūtīti uz uzņēmuma datubāzē reģistrēto lietotāju kontaktinformāciju.

Kā informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, daudzviet Latvijā šodien saglabāsies ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš brāzmās no 15 līdz 19 metriem sekundē, bet nakts vidū līča piekrastē vēja brāzmas sasniegs 20 līdz 22 metrus sekundē.

 

 

Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: ElektrībaStiprsVējšZaudējaElektrību

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube