Pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” sākusi ūdensvada betonēšanas darbus Ziepniekkalnā un prognozē, ka ūdensapgāde pilnā apjomā Ziepniekkalnā varētu tikt atjaunota ceturtdien no rīta.

Ūdensvada avārijas likvidācijas vietā Ziepniekkalnā, Kazdangas ielā, šodien pusdienlaikā tika sākti betonēšanas darbi. Likvidējot ūdensvada avāriju, pēdējās diennakts laikā divas reizes tika pārrauts bojājuma vietu lokalizējošais apvalks, tā sarežģījot avārijas novēršanu. Ņemot vērā betona sacietēšanai nepieciešamo laiku un citus tehnoloģiskos procesus, pēc provizoriskām aplēsēm, ūdensvada bojājuma likvidēšanu varētu pabeigt ceturtdien no rīta. Tad arī Ziepniekkalna iedzīvotājiem tiktu atjaunota ūdensapgāde pilnā apjomā.

Pašlaik šī mikrorajona dzīvojamo ēku augšējos stāvos joprojām saglabājas pazemināts ūdens spiediens. Iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā tiek aicināti zvanīt uz vienoto bezmaksas diennakts tālruni 80002122 – pēc pieprasījuma dzeramā ūdens piegāde tiek organizēta ar autocisternām. Tāpat vairāku dzīvojamo ēku Ziepniekkalnā pagrabos atjaunota piekļuva brīvkrāniem. Ūdensapgādes traucējumi avārijas dēļ šobrīd ir areālā starp Vienības gatvi, Ozolciema ielu, Mālu ielu un Graudu ielu.

Jau ziņots, ka 3.oktobrī Ziepniekkalnā tika pārrauts lielizmēra ūdensvads, kā rezultātā tika pārtraukta ūdens padeve lielai daļai Ziepniekkalna.

Ūdensvads tika pārrauts, liekot optisko kabeli pēc uzņēmuma “Lattelecom” pasūtījuma. “Lattelecom” pārstāve Zanda Šadre informēja, ka kabeļtīklu ieguldīšanas darbus veica SIA “ATK Serviss”. Zemes rakšanas darbi veikti ar beztranšejas metodi, un operatora kļūdas rezultātā tika bojāts ūdensvads.

 

 

Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: RīgasūdensŪdensapgādeZiepniekalns

youtube icon
Abonēt youtube