Valsts policija (VP) trešdien Rīgā aizturējusi personu grupu, kas ilgākā periodā Latvijā ievedusi marihuānu lielos apmēros, lai to realizētu vietējiem narkotiku dīleriem. Aizturēšanas laikā izņemts vairāk nekā viens kilograms marihuānas, informēja VP.

Vairāk nekā pirms pusgada Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki ieguva informāciju, ka Latvijā no Rietumeiropas tiek ievesta marihuāna lielos apmēros, lai to realizētu vietējiem narkotiku dīleriem tālākai izplatīšanai. Turpinot izmeklēšanu, tika noskaidrotas aizdomās turētās personas un norisinājās rūpīgs darbs, lai sagatavotos šo noziedznieku aizturēšanas operācijai.

Vakar, veicot aizturēšanu vienlaikus vairākās pilsētas vietās, šo noziedzīgo grupu policija aizturēja. Aizturēšanas laikā viens no aizdomās turētajiem, 1980.gadā dzimis vīrietis, Pļavniekos, pamanot policiju, sāka bēgšanu, apdraudot likumsargu dzīvību. Vīrietis, bēgot ar BMW markas automašīnu, radīja arī bīstamas situācijas apkārtējiem iedzīvotājiem, proti, vairākkārt rupji pārkāpa ceļu satiksmes noteikumu prasības, tostarp šķērsoja brauktuvi pie luksofora aizliedzošā signāla.

Lai notvertu bēgošo vīrieti, policistiem nācās pielietot šaujamieroci. Vīrietis turpināja bēgt ar sašautu automašīnas riepu, līdz automašīna tehniski vairs nebija braucamā kārtībā. Tomēr, neskatoties uz to, vīrietis vēl turpināja pretoties, kaut arī pakaļdzīšanās laikā bija guvis ievainojumu rokā. Lai personu saslēgtu rokudzelžos, policijai nācās pielietot speciālos līdzekļus, tostarp speciālos cīņas paņēmienus.

Pēc tam, kad vīrietis tika aizturēts, likumsargi izsauca mediķus, lai aizdomās turētajam sniegtu medicīnisko palīdzību un novērtētu vīrieša veselības stāvokli. Lai arī gūtais ievainojums nebija dzīvībai bīstams, aizdomās turētais vīrietis tika nogādāts medicīnas iestādē.

Aizturētā transportlīdzeklī likumsargi atrada saini ar vairāk nekā kilogramu marihuānas.

Vienlaikus Rīgā tika aizturēti arī pārējie šīs grupas dalībnieki – 1979.gadā dzimis vīrietis un 1983.gadā dzimusi sieviete. Skaidrojot aizdomās turēto personības, atklājās, ka aizturētā sieviete iepriekš nav bijusi saistīta ar noziedzīgiem nodarījumiem, taču abi aizturētie vīrieši gan iepriekš nonākuši tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā par narkotisko vielu izplatīšanu.

Visiem aizturētajiem nozīmēta arī ekspertīze narkotisko un psihotropo vielu klātbūtnes organismā noteikšanai.

Tuvākajā laikā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajiem.

Informācija: BNS

Foto: Valsts Policija

 

Saistītās tēmas: MarihuānaPolicijašaušana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube