Foto: LOK/ Māris Vancevičs/Flickr

Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejas sēdē apstiprināts Latvijas delegācijas sastāvs XXXIII Vasaras Olimpiskajām spēlēm, kuras no 26.jūlija līdz 11.augustam norisināsies Parīzē, Francijā.

“Komanda Latvija” sastāvā ir apstiprināti 29 sportisti, četrpadsmit sporta disciplīnās – 3×3 basketbols, BMX riteņbraukšana, BMX frīstail, daiļlēkšana, jātnieku sports, kalnu riteņbraukšana, modernā pieccīņa, peldēšana, pludmales volejbols, svarcelšana, šaušana, šosejas riteņbraukšana, teniss un vieglatlētika.

LOK prezidents Raimonds Lazdiņš: “Esam priecīgi, ka “Komanda Latvija” delegāciju Olimpiskajās spēlēs pārstāvēs ikviens no minētajiem sportistiem. Visi ir ieguldījuši smagu darbu, diendienā strādā un turpina gatavoties, lai Parīzē parādītu savu labāko sniegumu. Visi, kas dodas uz Olimpiskajām spēlēm ir pelnījuši tur būt un ir mūsu labākie sportisti. Sports tieši tādēļ ir saistošs, ka brīžiem ir neprognozējams un ne vienmēr delegācijas skaitliskais sastāvs ļauj paredzēt gala rezultātu, tāpēc sekosim līdzi un atbalstīsim sportistus. “

Olimpiskā kvalifikācija noslēdzas 7.jūlijā līdz ar Olimpiskās kvalifikācijas turnīru basketbolā, kurā Latvijai neizdevās izcīnīt ceļazīmi uz Parīzi. Visu dalībnieku un pavadošā personāla gala saraksti Parīzes Olimpisko spēļu sistēmā ir jāiesniedz līdz 8.jūlija dienas beigām, līdz ar to arī visas oficiālās darbības ir pakārtotas šim Starptautiskās Olimpiskās komitejas uzstādītajam termiņam.

Līdz pirmdienas, 8. jūlija, rītam visas vasaras sporta veidu federācijas, kuru sportisti ir kvalificējušies, iesniedza sarakstus ar sporta veidu atlētiem, treneriem un apkalpojošo personālu. LOK Izpildkomitejas sēdē šie saraksti tika izmantoti par pamatu lēmumu pieņemšanai attiecībā uz delegācijas sastāvu.

“Komanda Latvija” delegācijas vadītājs Olimpiskajās spēlēs būs LOK Ģenerālsekretārs Raitis Keselis, kurš jau daudzus gadus ir bijis tieši iesaistīts tehnisku, juridisku un citu ikdienas jautājumu risināšanā gan gatavojoties spēlēm, gan Olimpiskajās spēlēs uz vietas. Kārlis Lejnieks, kurš marta nogalē tika iecelts par delegācijas vadītāju, savu šī brīža ikdienu nesaista ar Latvijas Olimpisko komiteju, un aktīvi iesaistījies citos projektos. Līdz ar to, abpusēji vienojoties ar LOK vadību, ir nolemts, viņu šajā pozīcijā nomainīt.

Lasiet arī: VIDEO | Inese Ērmane un Havjērs Fernandess iedzied jaunu dziesmu

Lasiet arī: Astroloģiskā prognoze jūlijam: mēneša tēma – ģimene

Lasiet arī: FOTO | Ap 2300 baltu, sārtu un oranžu rožu Ķemeru vēsturiskajā parkā

Lasiet arī: Vaļņu ielu Vecrīgā pārbūvēs par gājēju ielu

Lasiet arī: Piecas bieži sastopamas kļūdas, kāpēc diēta nenes gaidīto rezultātu

Seko mums arī Facebook,X, Instagram un Draugiem

youtube icon
Abonēt youtube