Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ekonomikas ministrijas rīkotā konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2016” četrās kategorijās iesniegti 117 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā, taču pēc konkursa pirmās kārtas rezultātu apkopošanas un izvērtēšanas uz konkursa otro kārtu tiek 32 uzņēmumi, informēja LIAA.

Saskaņā ar konkursa nolikumu iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiek divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti dalībnieku pieteikumi, un žūrijas komisija izvirzīja dalībai konkursa otrajā kārtā visvairāk punktus ieguvušos pretendentus katrā kategorijā. Otrajā kārtā ietilpst uzņēmumu apmeklējumi un konkursam pieteikto produktu vai pakalpojumu prezentācijas, kā arī intervijas ar uzņēmējiem.

Konkursa kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” lielo un vidējo komercsabiedrību grupā otrajā kārtā izvirzīti AS “Balticovo”, SIA “Biosan”, AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Nemo”, SIA “Primekss”, SIA “Pure Chocolate”, SIA “Skonto Prefab”, SIA “Stenders” un SIA “X Infotech”,

Konkursa kategorijā “Eksportspējīgākais komersants” mazo komercsabiedrību grupā otrajā kārtā izvirzīti SIA “AD Smart”, SIA “Aquafence Latvia”, SIA “Art Fairs Service”, SIA “Catchbox”, SIA “Crosschem”, SIA “Palleteries”, SIA “Pins.co”, SIA “Rāmkalni Nordeco”, SIA “Riot Engineering”, SIA “Testdevlab”, SIA “UAV Factory” un SIA “Vilsa”.

Konkursa kategorijā “Importa aizstājējprodukts” otrajā kārtā izvirzīti “AD Smart”, SIA “Balticfloc”, SIA “Crosschem”, SIA “Knauf”, SIA “SAZ Shoes”, AS “Smiltenes piens”, AS “Spodrība”, “Vilsa” un “X Infotech”.

Kategorijā “Inovatīvākais produkts” otrajā kārtā izvirzīti “Biotehniskais centrs”, “AD Smart”, SIA “Banga Ltd”, “Biosan”, “Catchbox”, “Crosschem”, SIA “Gravtex”, SIA “Peruza”, “Rāmkalni Nordeco”, SIA “Rigvir”, “SAZ Shoes”, “UAV Factory” un SIA “Vizulo Solutions”.

Titula “Eksporta čempions” pretendentus žūrijas komisija izvirzīs no Latvijas lielāko eksportētāju vidus, pamatojoties uz eksporta datiem un ieguldījumu ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanā.

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2016” laureāti tiks paziņoti šā gada 8.decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jau ziņots, ka pērn Ekonomikas ministrijas un LIAA rīkotajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2015” eksporta čempiona titulu ieguva Rīgas Stradiņa universitāte.

Dažādās kategorijās par uzvarētājiem tika atzīti arī uzņēmumi SIA “Livonia Print”, SIA “D Dupleks”, SIA “Milzu!”, AS “SAF Tehnika” un SIA “Velo Sock”.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube