Nākamā gada budžets atšķiras no iepriekšējiem ar tā veidošanas procesu, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē uzsvēra, ka šoreiz budžetu sāka veidot, vienojoties ar ministriem par budžeta prioritāšu pakļaušanu valdības rīcības plānam. Rīcības plāns paredz nepieciešamās reformas un citas prioritātes, “no tā arī izgājām”, sacīja valdības vadītājs, paužot prieku, ka koalīcijas partneri atbalstīja šādu pieeju.

Viņš gan piebilda, ka “tikai uz īsu brītiņu parādītājs parastā pieeja” – tad, kad ministrija iesniedza līdzekļu pieprasījumu jaunajām politikas iniciatīvām.

Premjers arī nepiekrīt, ka šis neesot attīstības budžets.

Runājot par veselības aprūpes nozares finansējumu, Kučinskis pauda, ka nepieciešami arī nākamie soļi, nopietnas reorganizācijas. Viņš informēja, ka nākamnedēļ Veselības ministrija piedāvās “ļoti konkrētus soļus” attiecībā uz plānotajām izmaiņām.

Valdības vadītājs arī pauda cerību, ka, kopīgi diskutējot ar Saeimas deputātiem, “pozitīvi izies cauri” budžeta pieņemšanas procesam.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vēl pirms izskatīšanas parlamentā iepazīsies ar nākamā gada valsts budžeta projektu un paredzētajiem grozījumiem likumos.

2017.gada valsts budžeta projektā plānotie ieņēmumi ir 8,066 miljardi eiro, savukārt izdevumi – 8,367 miljardi eiro.

Salīdzinot ar 2016.gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 664 miljoniem eiro lielāki. Savukārt valsts budžeta izdevumi nākamgad paredzēti par 681 miljonu eiro lielāki nekā šogad.

Budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātā tika rasti papildu 60 miljoni eiro, kurus novirzīt kopējām iniciatīvām un nozaru prioritārajiem pasākumiem. Budžeta izdevumu pārskatīšana turpmāk būs regulāra prakse, uzsver Finanšu ministrija.

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BudžetsKučinskisProcessVeidošanās

youtube icon
Abonēt youtube