Pašlaik nespēlējošais Latvijas tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, zaudējis vēl trīs vietas un tagad ieņem 106.pozīciju.

Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, pagaidām tas nav noticis. Pērn oktobra otrajā pusē Vīnē Gulbis tika līdz pusfinālam, nopelnot 180 punktus, un tie ir vienīgie punkti, kas viņam šogad vēl jāaizstāv. Nespējot to paveikt, latvietis novembri var sagaidīt vien ap 150.vietu rangā.

Tikmēr valsts otrā rakete Lībietis šonedēļ arī zaudējis trīs pozīcijas un tagad atrodams 360.vietā. Pirms pāris nedēļām sasniegtā 354.pozīcija bija viņa karjeras rekords. Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.

Savukārt Mārtiņš Podžus šonedēļ atguvis uzreiz 63 vietas un tagad ir 753.pozīcijā, bet Krišjānis Stabiņš saglabājis 993.pozīciju. Vēl 1337.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, Jānis Podžus atrodams 1436.vietā, bet 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis ieņem 1501.pozīciju.

Pasaules ranga līderis joprojām ir serbs Novāks Džokovičs, kuram seko divkārtējais olimpiskais čempions Endijs Marejs no Lielbritānijas. Trešo vietu ieņem ASV atklātā čempionāta uzvarētājs Stans Vavrinka no Šveices, kamēr uz ceturto vietu pakāpies Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs.

Savukārt piektais tagad ir japānis Kei Nišikori, bet viņam seko titulētais spānis Rafaels Nadals un francūzis Gaels Monfiss. Astoto vietu tikmēr ieņem pieredzējušais šveicietis Rodžers Federers, kurš veselības problēmu dēļ šosezon vairs nestartēs, kamēr pirmo desmitnieku noslēdz Tomāšs Berdihs no Čehijas un austrietis Dominiks Tīms.

Pagājušajā nedēļā pirmo reizi kopš 2003.gada ATP ranga pirmajā četriniekā nebija atrodams ne Nadals, ne Federers.

Iepriekšējā nedēļā notikušajā Šanhajas “Masters 1000” sērijas turnīrā uzvaru izcīnīja Marejs, kurš līdz ar to pietuvojies pasaules ranga pirmajam numuram Džokovičam. Brits finālā ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-1 pārspēja Roverto Bautistu Agutu no Spānijas.

Pagājušajā nedēļā, uzvarot Pekinas “ATP World Tour 500” sērijas turnīrā, Marejs kļuva par 16.tenisistu atklātajā ērā, kurā ATP turnīros izcīnījis 40 titulus. No aktīvajiem tenisistiem šobrīd vairāk panākumu ir Federeram (88), Nadalam (69) un Džokovičam (66), kurš Šanhajā pusfinālā piekāpās Agutam.

ATP dubultspēļu rangā Lībietis saglabājis 296.pozīciju, kas ir atkārtots viņa karjeras rekords. Dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas attiecīgi 935. un 937.vietā, bet Stabiņš ir 1146.pozīcijā. Savukārt Lazdiņš ieņem 1156.vietu, kamēr Mednis ir 1293.pozīcijā, bet Roberts Grīnvalds atrodams 1490.vietā.

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: GulbisLejupslīdeRangsTeniss

youtube icon
Abonēt youtube