Valdība šodien lems par amata termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem Valsts policijas (VP) priekšniekam Intam Ķuzim.

Šovasar jūlijā valdība nolēma, ka Ķuža pilnvaru termiņš pagarināms līdz 2018.gada 20.septembrim, taču Ģenerālprokuratūra secinājusi, ka likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju VP priekšnieka amata termiņu pagarināt uz īsāku laiku nekā pieci gadi. Šādos apstākļos valdības rīkojums daļā par VP priekšnieka amata termiņa pagarinājumu neatbilst likuma prasībām.

Ņemot vērā iepriekšminēto, Ģenerālprokuratūra līdz 21.oktobrim rosinājusi Ministru kabinetam novērst trūkumus attiecībā uz šovasar pieņemto rīkojumu, ar kuru Ķuzim VP priekšnieka amata termiņš pagarināts uz diviem gadiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) aģentūrai BNS iepriekš teica, ka Iekšlietu ministrija (IeM) sagatavos valdības rīkojuma grozījumus par Ķuža amata pilnvaru termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem. Vienlaikus Ķuzim likums neliedzot no dienesta aiziet jebkurā laikā.

Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

IeM arī plāno iesniegt grozījumus likumā, kas dos tiesības izdienas pensijas vecumu sasniegušos iekšlietu dienestu priekšniekus amatā apstiprināt uz mazāku termiņu.

 


Info: BNS

Foto: BNS

Saistītās tēmas: ĶuzisTermiņaPagarināšanaVP

youtube icon
Abonēt youtube