Krievijas un Sīrijas gaisa spēki trešdien – jau otro dienu pēc kārtas – neveic uzlidojumus nemiernieku kontrolētajiem Alepo austrumu rajoniem, pavēstīja Londonā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Vašingtona paudusi skepsi par to, cik ilgi turpināsies uzlidojumu pauze, kas tiek ievērota kopš otrdienas plkst.10, tomēr, kā ziņo SOHR, arī 24 stundas pēc pauzes sākuma Alepo austrumu rajonos nav veikts neviens uzlidojums.

“Kopš vakardienas rīta līdz šim brīdim nav bijis neviena uzlidojuma,” sacīja SOHR vadītājs Rami Abderrahmans.

Pauze tiek ieturēta, lai 250 000 Alepo austrumu mierīgie iedzīvotāji varētu sagatavoties ielenkto rajonu pamešanai ceturtdien gaidāmā astoņu stundu pamiera gaitā, skaidro Maskava.

Sīrijas armija izveidos sešus koridorus, pa kuriem civilisti ceturtdien, sākot no plkst.8, droši varēs pamest Alepo austrumus.

Ar Krievijas kara aviācijas atbalstu Sīrijas armija Alepo 22. septembrī sāka uzbrukumu, nemierniekiem atkarojot vienu kvartālu pēc otra, cenšoties bruņotās opozīcijas grupējumus padzīt no šīs pilsētas pavisam.

Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums “Al Nusra“.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: AlepoMierspauze

youtube icon
Abonēt youtube