Rīt, 29.oktobrī, stāsies spēkā Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izdotais pagaidu aizliegums vielai “MDA 19” un to saturošo izstrādājumu izgatavošanai, iegādei, glabāšanai, pārvadāšanai, pārsūtīšanai un izplatīšanai, informēja SPKC.

Agrīnās brīdināšanas sistēmā līdz šim saņemts ziņojums par vielas “MDA 19” identifikāciju Spānijā. Šī viela ir sintētiskais kanabinoīds, kura lietošana var radīt nopietnu kaitējumu personas veselībai, bīstamību dzīvībai, kā arī apdraudējumu sabiedrības drošībai kopumā, skaidro speciālisti.

No aizlieguma spēkā stāšanās dienas vielas un tās saturoši izstrādājumi trīs darba dienu laikā jānodod Valsts policijai.

SPKC ir tiesīgs aizliegt iedzīvotāju veselībai bīstamas psihoaktīvas vielas uz laika periodu līdz 12 mēnešiem.

SPKC atgādina, ka par jauno psihoaktīvo vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu paredzēta kriminālatbildība – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un policijas kontrole. Savukārt, ja minētās darbības izraisījušas smagas sekas, tiek piemērots sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai citas likumā noteiktās sankcijas.

Ieskaitot aizliegumu vielai “MDA 19”, kopš 2013.gada SPKC būs izdevis aizliegumus 39 jaunām psihoaktīvajām vielām, kuras ir bīstamas cilvēka dzīvībai un veselībai.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AizliegumsbīstamsMDA 19psihoaktīva viela

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube