Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atļāvis Valsts kancelejas direktoram Mārtiņam Krieviņam savienot savu amatu ar eksperta darbu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Krieviņš lūdzis atļauju amatus savienot līdz 2017.gada 31.decembrim.

Saskaņā ar likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” iestādes vadītājam ir ļauts savienot amatu ar eksperta darbu, kura izpildes vieta ir citas valsts administrācija, starptautiskā organizācija vai tās pārstāvniecība, ja tas nerada interešu konfliktu un ir saņemta tās valsts amatpersonas vai koleģiālās institūcijas rakstveida atļauja, kura attiecīgo personu iecēlusi, ievēlējusi vai apstiprinājusi amatā.

Krieviņš iesniegumā skaidrojis, ka šo darbu plāno veikt ārpus noteiktā pamatdarba laika un viņš līdzdarbosies OECD īstenotajā novērtējumā attiecībā uz valsts pārvaldes reformu stratēģisko ietvaru atsevišķās valstīs. No tā premjers secinājis, ka amatu apvienošana ir atļaujama, jo neradīs interešu konfliktu, nebūs pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Tikmēr Valsts kancelejas direktoram būs pienākums jebkurā brīdī izvērtēt interešu konflikta iespējamību un rīcības atbilstību valsts amatpersonas ētikas normām, ja, veicot eksperta darbu OECD, pastāv iespēja nonākt interešu konflikta situācijā.

Pirms kļūšanas par Valsts kancelejas direktoru 2015.gada rudenī Krieviņš bija OECD vecākais padomnieks stratēģijas, reformas un politikas veidošanas jautājumos.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: amatsDirektorsKanceleja

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube