Trešdienas rītā Vidzemi, Latgali, Zemgali un daļu Kurzemes klāj no viena līdz deviņiem centimetriem bieza sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Deviņi centimetri sniega pārklājuši Lubānu, Skrīveros sniega segas biezums sasniedzis septiņus, Siguldā – sešus centimetrus. Savukārt Ogres un Jēkabpils apkaimē, kā arī Zosēnos sniega segas biezums ir aptuveni pieci centimetri.

Alūksnes, Daugavpils un Piedrujas meteoroloģiskā stacija ziņo par četriem centimetriem sniega. Daudzviet citviet valsts austrumu un centrālajā daļā, kā arī vietām Kurzemē ir divi trīs centimetri sniega.

Tā kā daudzviet valstī, īpaši Vidzemē, snigšanu pavadīja putenis, sniega segas biezums ir nevienmērīgs. Saskaņā ar iedzīvotāju mērījumiem vietām Vidzemē vējš sniegu sapūtis vismaz desmit centimetru biezumā.

Savukārt lielākais nokrišņu daudzums pēdējā diennaktī konstatēts Kurzemes piekrastē, kur galvenokārt lija. Nokrišņu daudzums Liepājā un Kolkā sasniedza 12-14 milimetru, Pāvilostā – 17, Ventspilī – 20 milimetru.

Jau ziņots, ka trešdien sniegs nokusīs Kurzemē, Rīgā un lielākajā daļā Zemgales, savukārt daudzviet Vidzemē un Latgalē sniegs var saglabāties vairākas nedēļas. Saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi tuvākajā laikā iespējams ne viens vien sniegputenis.

Alūksnē jau kopš 31.oktobra valda meteoroloģiskā ziema, plašākā Vidzemes un Latgales daļā tā provizoriski iestājās 1.novembrī. Meteoroloģiskā ziema sākas tad, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pazeminās zem nulles.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: sniegsVidzemeZiemaNāk

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube