Krievijas varasiestādes par kukuļņemšanu divu miljonu ASV dolāru apmērā aizturējušas Krievijas ekonomiskās attīstības ministru Alekseju Uļukajevu, vēsta laikraksts “Vedomosti”.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka pret ministru ierosināta krimināllieta par kukuļņemšanu īpaši lielos apmēros. Viņam drīz tikšot izvirzītas apsūdzības.

Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) un Izmeklēšanas komitejas izmeklēšanā noskaidrots, ka Uļukajevs varētu būt saņēmis kukuli divu miljonu dolāru apmērā par “Ekonomiskās attīstības ministrijas izsniegto pozitīvo novērtējumu”, kas ļāva Krievijas lielākajai naftas kompānijai “Rosņeftj” no valdības iegādāties naftas kompānijas “Bašņeftj” akciju kontrolpaketi, informēja Krievijas Izmeklēšanas komiteja.

Netiek atklāts, kas ministram devis kukuli.

“Nauda Uļukajevam tika nodota izmeklēšanas eksperimenta laikā,” aģentūrai “Interfax” atklāja informācijas avots tiesībsargājošajās iestādēs. Avots norādījis, ka pretenziju pret “Rosņeftj” vadību neesot.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādījis ziņu aģentūrai “RIA Novosti”, ka tās ir “ļoti nopietnas apsūdzības, kas liek uzrādīt ļoti nopietnus pierādījumus”.

Jau vēstīts, ka oktobra vidū “Rosņeftj”, kuras akciju kontrolpakete pieder valstij, no valdības par 330 miljardiem rubļu (apmēram 4,6 miljardi eiro) iegādājās “Bašņeftj” akciju kontrolpaketi.

Šovasar Krievijas valdība atlika “Bašņeftj” akciju privatizāciju, cerot uz to vērtības pieaugumu. Vēl 25% “Bašņeftj” akciju pieder Baškortostānas republikai, kur bāzēta kompānija. Uzņēmuma akcijas arī tiek kotētas biržā.

Apmēram 60% “Rosņeftj” akciju pieder Krievijas valsts uzņēmumam “Rosņeftegaz”, bet Lielbritānijas naftas kompānijai BP pieder apmēram 20% akciju. “Rosņeftj” akcijas arī tiek kotētas biržā.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: KukuļošanaUļukaevs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube