Latvijas Pasts papildinājis pastmarku sēriju “Latvijas Republikai 100”, izdodot trīs jaunas izciliem Latvijas sportistiem veltītas pastmarkas trīs sporta veidos – šķēpa mešanā, basketbolā un hokejā.

Uz jaunajām pastmarkām attēloti sportisti, kam bijusi būtiska loma Latvijas sporta vēstures veidošanā un valsts sportisko panākumu sasniegšanā. Katrai no trim jaunajām pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība, un katras atsevišķās pastmarkas tirāža sasniedz 80 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1500 eksemplāru tirāžā. Pastmarku dizaina autore ir māksliniece Elita Viliama.

Pastmarka ar nominālvērtību 0,50 eiro veltīta olimpisko spēļu čempioniem šķēpa mešanā Inesei Jaunzemei, Jānim Lūsim un Dainim Kūlam.

Uz pastmarkas ar nominālvērtību 0,57 eiro redzami divi leģendāri Latvijas basketbolisti – Uļjana Semjonova un Jānis Krūmiņš.

Tikmēr pastmarkā ar nominālvērtību 1,42 eiro attēloti izcilākie Latvijas hokejisti – Helmuts Balderis, Artūrs Irbe, Sandis Ozoliņš, Kārlis Skrastiņš un Sergejs Žoltoks.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta rīt, 17.novembrī, pasta centrā “Sakta”, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.8.

Gatavojoties Latvijas simtgadei, pastmarku sērijas “Latvijas Republikai 100” izdošanu Latvijas Pasts sāka 2009.gadā. Šajā sērijā katru gadu tiek emitētas trīs jaunas pastmarkas, kas veltītas Latvijai svarīgiem notikumiem vai personībām. Līdz šim izdotas pastmarkas, kas saistītas ar Latvijas Republikas dibināšanas pirmsākumiem, Latvijas valsts simboliem, kā arī Latvijas rakstniecības, jūrniecības, mūzikas, tēlotājmākslas un arhitektūras vēsturi.

Pastmarku sēriju plānots papildināt līdz pat 2018.gadam – Latvijas Republikas 100.jubilejai.

Nākamo filatēlijas jaunumu Latvijas Pasts plāno izdot 25.novembrī.

Saistītās tēmas: PastmarkasSportisti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube