Cilvēka prāts ir bezgala sarežģīts un spēcīgs, jāteic, iedziļinoties šajā faktā, tas šķiet bezgala fascinējoši. Cilvēka prāts ir psihologu, neirologu un zinātnieku uzmanības lokā jau no pašiem pirmsākumiem, kad kāds vispār sācis pētīt cilvēku un visu, kas ar to saistīts.

Prāta pētnieki uzskata, ka ir vairāki veidi un triki, kā likt lietā prātu tā, lai tas strādātu tavā labā.

Ja vēlies, lai cilvēki tevi uztver nopietni

Ja vēlies, lai cilvēki uztver tevis sniegto informāciju nopietni, pasaki, ka to tev pastāstījuši vecāki. Cilvēkiem pierasts ticēt un uzticēties informācijai, kuru tiem sniedz mātes vai tēvi.

Ja vēlies, lai citi piekrīt tevis teiktajam

Ja vēlies, lai cilvēki piekrīt tevis teiktajam, sava sakāmā laikā māj ar galvu. Galvas māšana norāda uz to, ka runātājs zina par ko runā, ka tas ir ģeniāli, un cilvēkiem ir tendence māt galvu pretī, izrādot sapratni un piekrišanu.

Ja vēlies, lai bērni ēd dārzeņus

Nejautā tiem, vai ēdīs dārzeņus, tā vietā piedāvā izvēlēties no vairākām iespējām. Tādā veidā tie piekritīs ēst šos dārzeņus un viņiem būs sajūta, ka tiem ir bijusi iespēja piedalīties lēmumu pieņemšanā par to kādus un cik ēst. Piemēram, pajautā vai bērns grib gabaliņu brokoļa vai tomēr piecus.

Pārfrāzē dzirdēto, lai runātājam skaidrs, ka tu dzirdēji un klausies

Būt par labu klausītāju nozīmē patiesi klausīties. Tu būsi patiess un sirsnīgs draugs, ja spēsi pārfrāzēt dzirdēto, tādā veidā runātājam būs skaidrs, ka tiešām ir sadzirdēts. Tomēr neaizraujies un neatkārto katru teikumu. Centies rast balansu.

Kad vēlies kāda palīdzību

Ja vēlies, lai kāds tev palīdz, tad tā arī pasaki: “Man nepieciešama tava palīdzība!” Tādā veidā otrs jutīsies vainīgs, ja nu tiešām līdz šim nav palīdzējis vai arī, ja plāno atteikt.

Ja domā, ka kāds tevi vēro

Ja tevi nepamet sajūta, ka kāds tevi nepārtraukti vēro, dari visu, lai pilnā nopietnībā nožāvātos. Pēc tam paveries apkārt, jo, kā jau zini, žāvas ir lipīgas un cilvēks, kurš būs tevi vērojis, arī nožāvāsies.

 

Saistītās tēmas: ManipulācijapadomiPsiholoģija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube