Latvijā šā gada oktobrī, salīdzinot ar pagājušā gada desmito mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja “Eurostat” dati.

Patēriņa cenas Latvijā – tāpat kā Portugālē, Ungārijā un Zviedrijā – bija par 1,1% augstākas nekā pagājušā gada oktobrī. Igaunijā tās augušas 1%, bet Lietuvā – tāpat kā Luksemburgā, Slovēnijā un Vācijā – gada inflācija oktobrī bija 0,7%.

Kopumā gada inflācija oktobrī reģistrēta 22 valstīs, bet gada deflācija fiksēta sešās ES dalībvalstīs: Bulgārijā un Kiprā (abās valstīs -1%), Īrijā (-0,4%), Horvātijā un Slovākijā (abās valstīs -0,3%), kā arī Itālijā (-0,1%).

ES gada inflācija oktobrī bija 0,5% pretstatā 0,4% septembrī. Pērn oktobrī ES patēriņa cenas saglabājās iepriekšējā gada desmitā mēneša līmenī. Eirozonā patēriņa cenas oktobrī, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo mēnesi, arī pieaugušas par 0,5% pretstatā 0,4% septembrī un 0,1% kāpumam pērn oktobrī.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi patēriņa cenas gan ES, gan eirozonā pieaugušas par 0,2%.

Latvijā patēriņa cenas mēneša salīdzinājumā oktobrī pieauga par 0,6%. Lietuvā reģistrēta mēneša inflācija 0,7% apmērā, bet Igaunijā patēriņa cenas salīdzinājumā ar septembri saruka par 0,5%.

Saistītās tēmas: Eiropas SavienībainflācijaLatvija

youtube icon
Abonēt youtube