Lietuvā pirmdienas vakarā ieradušies 12 bēgļi no Sīrijas un Irākas, otrdien informēja Lietuvas Iekšlietu ministrijā.

Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) programmai no Grieķijas uz Lietuvu pārvietotas divas irākiešu ģimenes un viena sīriešu ģimene. Tās izvietotas Bēgļu uzņemšanas centrā Ruklā.

Katrā no ģimenēm ir divi nepilngadīgi bērni. Abās jaunajās irākiešu ģimenēs mātes ir mājsaimnieces. Vienas ģimenes tēvs ir galdnieks, bet otras – kravas automašīnas vadītājs. Sīriešu ģimenē tēvs ir bijis bezdarbnieks, bet māte strādājusi lauksaimniecībā.

Tādējādi Lietuva ES programmā uzņēmusi jau 184 bēgļus. Valstij nepilna gada laikā jāuzņem vēl nepilns tūkstotis bēgļu. Kopumā Lietuva saskaņā ar šo programmu apņēmusies divu gadu laikā uzņemt 1105 cilvēkus, kas bēg no vardarbības Sīrijā un Irākā

Oktobra beigās Bēgļu uzņemšanas centru atstāja divas ģimenes, kas mēģināja aizbraukt no Lietuvas, lai gan tām vēl nebija visu nepieciešamo dokumentu. Viena ģimene ātri tika nogādāta atpakaļ centrā, bet otra tika aizturēta Polijā.

Novembra sākumā bēgļu uzņemšanas centru Ruklā aizvadītajā nedēļas nogalē patvaļīgi atstājuši 35 bēgļi, kas divos īrētos autobusos devušies projām no valsts. Tā kā viņiem bija Šengenas zonas vīzas, robežsargi atļāvuši viņiem izbraukt no valsts. Lietuvas Iekšlietu ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka viņi varētu atrasties Vācijā. Arī agrāk no Lietuvas ir aizbraukušas vairākas uzņemto bēgļu ģimenes.

Saistītās tēmas: bēgļiLietuva

youtube icon
Abonēt youtube