Novembrī jūtami mazinājies iedzīvotāju kopējais optimisms, liecina jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums.

Jaunākais barometrs rāda, ka iedzīvotāji pesimistiskāk raugās gan uz pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli (-9 punkti), gan ekonomiskās situācijas izmaiņām pēc gada (-6 punkti). Taču vislielākā kritika tikusi Latvijas kopējās situācijas attīstības vērtējumam, kas noslīdējis par 18 indeksa punktiem.

No iedzīvotāju skepses nav izbēdzis arī ierasti svārstīgais valdības darba vērtējums. Oktobrī tas bija kļuvis pozitīvāks un pakāpies par pieciem punktiem, tomēr šomēnes, iedzīvotāju optimismam mazinoties, noslīdējis par septiņiem indeksa punktiem no -35 līdz -42.

Kā liecina pētījums, izņēmums ir iedzīvotāju materiālā stāvokļa novērtējums, kas, salīdzinot ar oktobri, atklāj pozitīvākas pārmaiņas. Par diviem indeksa punktiem pakāpies ģimenes pašreizējā materiālā stāvokļa vērtējums (no -12 līdz -10). Tāpat par vienu punktu uzlabojušās arī ģimenes materiālā stāvokļa nākotnes prognozes (no +3 līdz +4).

“Baltic International Bank Latvijas barometrs” ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Jaunākais “Baltic International Bank Latvijas barometra” pētījums tiks publiskots 28.novembrī.

Saistītās tēmas: AptaujaLatvijaoptimisms

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube