Latvijas vīriešu futbola valstsvienība jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, pakāpusies par četrām pozīcijām un tagad ieņem 112.pozīciju.

Pirms mēneša Latvija ieņēma 116.vietu, kas bija tikai par trīs pozīcijām augstāka par valstsvienības antirekordu, kas tika uzstādīts pirms trīs gadiem.

Latvijas kontā pašlaik ir 304 punkti jeb par diviem mazāk nekā pirms mēneša, savukārt oktobra rangā Mariana Pahara trenētā komanda zaudēja 32 punktus.

Kopš iepriekšējā ranga publicēšanas Latvijas izlase aizvadīja vienu spēli, kad 13. novembrī 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē viesos ar 1:4 zaudēja Eiropas čempionei Portugālei.

Vēl septembrī Latvija rangā atradās 95.vietā, kas bija augstākā gada laikā, jo pērn septembrī tā bija 90.pozīcijā. Pirms tam Latvija piecus mēnešus atradās ārpus pasaules ranga labāko simtnieka, bet šogad tā labāko simt izlašu pulkā spēja ielauzties vien martā un septembrī.

Tikmēr no Baltijas valstīm Lietuva noslīdējusi par astoņām vietām uz 106.pozīciju, bet Igaunija zaudējusi trīs vietas un tagad rangā atrodama 122.pozīcijā.

Ranga līderpozīciju saglabājusi Argentīna, bet uz otro vietu pakāpusies Brazīlija, kas apsteigusi pasaules čempioni Vāciju. Divas pozīcijas augstāk tikusi Čīle, kas tagad ir ceturtā, bet lejupslīdi turpina Beļģija, kas vēl septembrī bija otrā, bet tagad ir piektajā pozīcijā.

Sesto vietu ieņem Kolumbija, septīto Francija, kamēr astoto vietu saglabājusi Eiropas čempione Portugāle, bet labāko desmitnieku noslēdz Urugvaja un Spānija.

Visaugstāk no Latvijas izlases pretiniecēm 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā atrodas Portugāle, bet Šveice pakāpusies par trīs pozīcijām uz 11.vietu, kamēr Ungārija noslīdējusi četras vietas zemāk un atrodas 26.pozīcijā. Fēru salas zaudējušas desmit pozīcijas un ir 84.vietā, bet Andora rangā ir devītā no beigām – 203.vietā.

Mēneša laikā lielāko kāpumu piedzīvojusi Armēnija, kas pakāpusies par 38 pozīcijām uz 87.vietu, bet lielākais kritums bijis Čadai, kas zaudēja 49 pozīcijas un tagad ir 152.vietā.

Latvijas izlase nākamo reizi kopā sanāks vien nākamajā gadā, kad martā atsāks dalību Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā.

Saistītās tēmas: FIFAFurbolsLatvijaRangs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube