Pieredzējušais Latvijas biatlonists Ilmārs Bricis savās atgriešanās sacensībās piektdien izcīnīja 60.vietu IBU kausa sprintā, un tas bija labākais rezultāts no latviešiem, kas startēja.

Sezonu ievadošajās otrā līmeņa sacensībās uzvaru guva norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, bet Bricis šaušanā kļūdījās piecas reizes, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 59,3 sekundes.

46 gadus vecajam Bricim šīs sacensības bija ļoti svarīgas, lai izpildītu Pasaules kausa kvalifikāciju un varētu piedalīties jau sezonas pirmajā posmā, kas sāksies nedēļas nogalē. Tomēr ar šo rezultātu tas, visticamāk, nav izdevies. Bricis karjeru noslēdza 2011.gadā, bet nākamajā sezonā vēl piedalījās pāris Pasaules kausa sacensībās kā sportists, kaut tobrīd jau bija Lietuvas izlases treneris-konsultants. Savukārt pirms pagājušās sezonas viņš pievienojās Latvijas izlases treneru kolektīvam, bet šosezon nolēmis arī atgriezties sacensību apritē, lai palīdzētu izlasei ar stafetes komandu kvalificēties Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

Vēl piektdien no Latvijas sportistiem 97.vietā ar septiņām kļūdām palika Ingus Deksnis, kurš finišēja divas minūtes lēnāk par Brici, bet 103.vietā starp 122 ieskaiti guvušajiem atlētiem palika Vladislavs Ņedaivodins, kurš arī desmit šāvienos pieļāva septiņas kļūdas un bija vēl par pusminūti lēnāks.

Tieši, Deksnis un Ņedaivodins ir talantīgākie Latvijas jaunie biatlonisti, pavasarī vairākas reizes tiekot divdesmitniekā Eiropas čempionātā junioriem.

Vēlāk piektdien norisināsies arī 7,5 kilometru sprints dāmām, kas būs ļoti svarīgs karjeru atsākušajai Žannai Juškānei. Ja viņai izdosies izpildīt Pasaules kausa kvalifikāciju, Latvija varēs piedalīties svētdien gaidāmajā jauktajā stafetē.

Pašlaik Pasaules kausam vīru sacensībās bez izlases līdera Andreja Rastorgujeva kvalificējušies arī Daumants Lūsa un Roberts Slotiņš. Uz 2018.gada olimpiskajām spēlēm ar pilnu stafetes komandu varēs braukt pirmās 20 valstis pēc šī gada Nāciju kausa rezultātiem, bet Latvija pērn bija 23.vietā.

Jaunā Pasaules kausa sezona biatlonā sāksies ar sacensībām Zviedrijas pilsētā Estešundā, bet kopumā notiks deviņi posmi. Savukārt pasaules čempionāts gaidāms nākamā gada februārī Hohfilcenē, Austrijā.

Aizvadīto sezonu Rastorgujevs noslēdza 20.vietā Pasaules kausa kopvērtējumā, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kāpums par septiņām pozīcijām, bet vēl gadu iepriekš viņš guva 16.vietu. Rastorgujevs augstvērtīgākos rezultātus aizvadītajā sezonā sasniedza Ziemeļamerikas etapos – Kenmorā (Kanādā) viņš bija piektais sacensībās ar masu startu, bet Preskailā (ASV) izcīnīja septīto vietu sprintā. Karjeras laikā Rastorgujevs četras reizes izcīnījis ceturto vietu Pasaules kausa sacensībās, bet uz goda pjedestāla viņam vēl nav izdevies kāpt.

Tikmēr Latvijas dāmu izlases līdere Baiba Bendika pagājušajā sezonā tika pie pirmajiem Pasaules kausa punktiem karjerā un sezonu noslēdza 49.pozīcijā. Latvijas sportiste Kanādā pārsteidza biatlona sabiedrību, izcīnot augsto piekto vietu sprinta sacensībās, kas ir labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē. Līdz tam viņa nekad Pasaules kausa posmos nebija pat iekļuvusi pirmajā četrdesmitniekā. Arī pēc tam Latvijas sportiste spēja parādīt atzīstamus rezultātus, jo nākamajā posmā ASV viņa sprintā izcīnīja 15.vietu, bet iedzīšanā pakāpās divas pozīcijas augstāk.

Pasaules čempionātā šogad Latvijas sportisti palika bez augstvērtīgiem rezultātiem, tiesa, Rastorgujevs trīs reizes iekļuva labāko trīsdesmitniekā, gūstot 20.vietu sprintā, 26.vietu masu starta sacensībās un 27.vietu iedzīšanā.

Saistītās tēmas: BiatlonsIBU kaussIlmārs Bricissprints

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube