Mūsu valsts vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Phjončhanas olimpisko spēļu desmit kilometru sprinta sacensībās pieļāva trīs kļūdas šaušanā un ieņēma 24.vietu, savukārt  Oskars Muižnieks ar diviem neaizvērtiem mērķiem ierindojās 66.pozīcijā.

Par olimpisko čempioni tika kronēts vācietis Arnds Peifers, sudrabu izcīnīja čehs Mihals Krčmāržs, bet bronzas godalgu ieguva itālis Dominiks Vindišs. Rastorgujevs pirmajā ugunslīnijā neaizvēra vienu mērķi, bet, pateicoties ātrajam solim trasē, pirms otrās šaušanas bija otrajā pozīcijā. Tiesa, šaušanā stāvus tika pieļautas vēl divas kļūdas, kā rezultātā nācās atkāpties uz otrā desmita beigām. Turpinājumā viņam neizdevās uzlabot savu pozīciju, latvietim sprintā ieņemot 24.pozīciju. Viens nesašauts mērķis maksāja vietu pirmajā desmitniekā. Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 55,6 sekundes, tādējādi ar šādu deficītu uzsāks pirmdien gaidāmās iedzīšanas sacensības. Sportists sociālajos tīklos izsaka lielu paldies visiem atbalstītājiem Latvi’ja un solās celt savu sniegumu turpmākajā sacensību laikā.

Savukārt Muižnieks olimpiskajam čempionam zaudēja divas minūtes un 17,5 sekundes, nepilnas četras sekundes zaudējot 60.pozīcijai.