Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūra Eiropols trešdien atzinusi, ka kļūdas dēļ internetā publiskota konfidenciāla informācija par izmeklēšanām terorisma lietās.

Sabiedrībai šo gadījumu atklāja Nīderlandes televīzijas raidījums “Zembla”.

“Zembla” vēstīja, ka internetā publiskotas aptuveni 700 lapaspuses ar dokumentiem par izmeklēšanām terorisma lietās, tostarp vārdi un kontaktinformācija par simtiem cilvēku, kas saistīti ar terorismu.

Dokumentos galvenokārt analizēti teroristu grupējumi.

Eiropola preses pārstāvis paziņoja, ka sākta šī incidenta izmeklēšana, piebilstot, ka līdz šim noskaidrotais neliecina par ļaunprātīgu rīcību.

Eiropola preses pārstāvis sacīja, ka informācija noplūdusi, kad kāda “pieredzējusi policiste (..) augšupielādējusi Eiropola datus privātā datu glabāšanas ierīcē”, kas ir pretrunā ar Eiropola politiku.

Noplūdušie dati ir aptuveni desmit gadus veci un nekas neliecina, ka būtu kompromitēta kāda no pašreizējām izmeklēšanām, viņš piebilda.

Policiste, kas nopludinājusi informāciju, Eiropolā vairs nestrādā, un aģentūrā pastiprināti kiberdrošības pasākumi.

Eiropola preses pārstāvis uzsvēra, ka pašreiz šāda datu noplūde vairs nebūtu iespējama.

Kāda Eiropola amatpersona aģentūrai AFP atklāja, ka incidentā iesaistītā policiste joprojām strādā Nīderlandes policijā.

Amatpersona sacīja, ka nopludinātā informācija ir novecojusi, tā nekaitē nevienai pašreizējai izmeklēšanai un tikai daļēji bijusi slepena.

Valstis, ko skāruši nopludinātie dati, ir informētas par šo incidentu un Eiropols turpinās novērtēt šo datu ietekmi, norādīja Eiropola pārstāvis.

Saistītās tēmas: EiropolsHakeriSlepenie Dati

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube