Dienvidkorejas valdošā partija ceturtdien aicināja korupcijas skandālā iesaistīto prezidenti Paku Gunhji nākamā gada aprīlī atkāpties no amata, pretējā gadījumā draudot ar impīčmentu.

Visi 128 valdošās konservatīvās Sēnuri partijas (Jaunās robežas partija) parlamenta deputāti pieprasīja Pakai aprīļa beigās atkāpties un aicināja rīkot pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas jūnijā, sešus mēnešus pirms šobrīd noteiktā datuma.

“Visi partijas likumdevēji vienbalsīgi apstiprināja šo grafiku,” Sēnuri parlamenta frakcijas vadītāja Čuna Džinsuka teikto citēja ziņu aģentūra “Yonhap”.

Partija, kuras biedre ir arī Paka, uzskata, ka šis grafiks ir vispiemērotākais, lai nodrošinātu mierīgu varas pāreju, saglabātu stabilitāti un dotu politiskajām partijām laiku sagatavoties prezidenta vēlēšanām, norādīja Čuns.

Paka otrdien paziņoja, ka ir gatava atkāpties no amata, tomēr ļaus savu politisko likteni izšķirt parlamentam.

Prezidente ar šo paziņojumu nākusi klajā dažas dienas pēc tam, kad tūkstošiem cilvēku demonstrācijās visā valstī pieprasīja viņas demisiju.

Tikmēr Mindžu partija (Apvienotā demokrātiskā partija), kas ir lielākais opozīcijas spēks, uzskata, ka Paka līdz janvāra beigām jāatceļ no amata.

Vairāki Sēnuri partijas deputāti norādījuši, ka dod prezidentei nedēļu apdomāt rosinājumu aprīlī atkāpties no amata, pretējā gadījumā solot pievienoties nākamajā piektdienā gaidāmajā balsojumā par Pakas impīčmentu.

Atbilstoši jaunākajiem aptauju datiem Pakas atbalsta reitings noslīdējis līdz 4%.

Dienvidkorejas prokuratūra paziņojusi, ka uzskata prezidenti par līdzdalībnieci korupcijas skandālā, kas satricinājis valdību.

Paka tiek vainota, ka ļāvusi senai draudzenei, kurai nav politiska amata, iejaukties valsts lietās, tostarp ministru iecelšanā un Pakas runu rediģēšanā.

Prokuratūra ir izvirzījusi oficiālas apsūdzības prezidentes draudzenei Čojai Sunsilai un diviem bijušajiem prezidentes palīgiem.

Čoja Sunsila, kuras tēvs bija garīdznieks un līdz savai nāvei 1994.gadā arī Pakas mentors, apsūdzēta, ka izmantojusi savus sakarus ar prezidenti, lai piespiestu vietējos uzņēmumus ziedot miljoniem eiro lielas summas diviem bezpeļņas fondiem, kurus 60 gadus vecā Čoja pēc tam izmantoja personīga labuma gūšanai.

Jūlijā notikušā sanāksmē Paka izdarījusi spiedienu, lai lielie konglomerāti ziedotu Čojas fondiem. Izskanējušas ziņas, ka šo sanāksmi apmeklējis arī rūpniecības grupas “Samsung” mantinieks Lī Džejons un autobūves grupas “Hyundai Motor” valdes priekšsēdētājs Čons Mongu.

Prokuratūra paziņoja, ka pierādījumi, kas iegūti līdz šim, liecina par prezidentes ievērojamu līdzdalību šajā korupcijas shēmā. Prokuratūra norādīja, ka Paku sargā prezidenta tiesiskā neaizskaramība, bet uzsvēra, ka izmeklēšana tiks turpināta.

Saistītās tēmas: AtkāpšanāsDienvidkorejaprezidente

youtube icon
Abonēt youtube