Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas Kopienu palātas papildvēlēšanās Londonas rajonā Ričmondā piektdien uzvarēja Eiropas Savienības (ES) atbalstītāja Sāra Olnija, atņemot deputāta mandātu “Brexit” piekritējam Zakam Goldsmitam, un šāds rezultāts ir uzskatāms par triecienu britu valdībai.

Liberāldemokrātu partijas kandidāte Olnija ieguva 49,68% balsu, bet līdzšinējais deputāts Goldsmits – 45,15%, paziņoja Ričmondas mērs Deivids Linets.

Liberāldemokrātu partija grib, lai tiktu sarīkots otrs referendums par Lielbritānijas dalību ES. Papildvēlēšanas Ričmondā daudzi vērtēja kā minireferendumu par “Brexit”.

Olnija pēc savas uzvaras solīja parlamentā cīnīties pret “Brexit”.

“Referendumā tika nobalsots par aiziešanu, bet es aizvien kvēli ticu, ka Lielbritānijai vislabākais ir palikt ES,” viņa paziņoja telekanālam “Sky News”.

39 gadus vecā Olnija ir jaunienācēja politikā – grāmatvede, kas tikai 2015.gada maijā iestājās Liberāldemokrātu partijā.

Goldsmits 2015.gadā tika atkārtoti ievēlēts par Kopienu palātas deputātu no valdošās Konservatīvās partijas. Kad valdība atbalstīja Hītrovas lidostas paplašināšanu, Goldsmits izstājās no Konservatīvās partijas un solīja, ka centīsies panākt atkārtotu ievēlēšanu kā neatkarīgs kandidāts.

Papildvēlēšanas tika rīkotas šī Goldsmita lēmuma dēļ, un to iznākums ir viņam šokējošs.

“Šīs papildvēlēšanas .. nebija politisks aprēķins, tas bija solījums, kuru es devu, un solījums, kuru es turēju,” Goldsmits sacīja, kad kļuva zināmi rezultāti.

Konservatīvā partija pēc Goldsmita izstāšanās bija paziņojusi, ka neizvirzīs kandidātu deputāta mandātam no Ričmondas.

Konservatīvie izteica “līdzjūtību” Goldsmitam un nosauca viņu par “populāru figūru” šajā partijā.

“Mums ir žēl, ka viņa vairs nav Kopienu palātā,” paziņoja Konservatīvā partija.

Papildvēlēšanās bija vēl seši kandidāti, kas palika tālu iepakaļ aiz Olnijas un Goldsmita. Tika nodotas pavisam 41 367 balsis, un vēlētāju aktivitāte bija 53,6%.

Saistītās tēmas: LielbritānijaSāra Olnija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube