Šodien plkst.15 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” notiks “Saruna muzejā”, kurā piedalīsies mākslinieks Kristians Brekte, aģentūru BNS informēja LNMM pārstāve Natālija Sujunšalijeva.

Tāpat sarunā piedalīsies Brektes personālizstādes “Arsenāls” kuratore, mākslas zinātniece Elīna Sproģe. “Saruna muzejā” būs atvērts dialogs, kurā nebūs vietas ērtam un vienaldzīgam noliegumam. Brektes izstādei jaunradīto darbu apskati papildinās paša autora un speciālistu komentāri.

Sarunā plānots pievērsties arī kultūrvēsturiskajām epizodēm, kuras izzinot tapuši eksponāti, apspriest arsenāla būtību un nozīmi. Tāpat klātesošajiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus, pārrunāt neizprastus Brektes radošās darbības un mākslas aspektus.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums, kas piedāvā iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus.

Jau ziņots, ka “Arsenāls” kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties veidot sasaisti ar LNMM izstāžu zāles “Arsenāls” ēkas funkciju gadsimtu gaitā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās aktualitāti mūsdienās. Brektes līdz šim vērienīgākā personālizstāde sastāv no jaunradītiem darbiem – lielformāta gleznojumiem un multimediālām instalācijām, kas veltītas militārajai tēmai.

Izstādi varēs apskatīt līdz 2017.gada 12.februārim.

Saistītās tēmas: ARSENĀLSKristians BrekteSarunas Muzejā

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube