No 2016. gada 2. decembra līdz 2017. gada 12. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS  būs skatāma mākslinieka un scenogrāfa Kristiana Brektes personālizstāde “Arsenāls”.

“Arsenāls” kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties veidot sasaisti ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāles ARSENĀLS ēkas funkciju gadsimtu gaitā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās aktualitāti mūsdienās. Kristiana Brektes līdz šim vērienīgākā personālizstāde sastāv no jaunradītiem darbiem – lielformāta gleznojumiem, redīmeida objektiem un multimediālām instalācijām –, kas veltīti militārajai tēmai.

Brektes vizuālajā valodā, kas izkopta vairāk nekā desmit gadu ilgā radošajā darbībā, atrodamas atsauces uz gotikas žanru, blekmetāla (Black Metal) subkultūru, strītārtu (Street Art), reliģiju, mākslas vēsturi un popkultūru. Mākslinieku aizrauj sabiedrības tumšā puse, savos darbos viņš apspriež nāves, ciešanu, seksualitātes, ticības un amoralitātes jēdzienus. Sižetiskais vandālisms autora skulpturālajās instalācijās mijas ar formas tīrību un tehnisku nostrādātību, asi kritiskās vai atkailinošās norādes un citātus vienojot jau atpazīstamību iemantojušā estētikā. To iezīmē arī krāsu, materiālu, gaismas un skaņas izmantojums, kas allaž no jauna norāda uz Brektes interesi dekonstruēt tādas tradicionālas mākslas formas kā glezniecība, tēlniecība vai grafika un veidot atkāpi no klasiskās izpratnes par tām.

Šīs izstādes ietvaros telpa, kas kādreiz kalpojusi kā armijas noliktava, asociatīvā un tiešā veidā tiek izmantota kā ietvars eksponātiem, kas tapuši izzinot kultūrvēstures epizodes. Kristiana Brektes darbi ARSENĀLA zāli pārvērš laikmetīgā stāstījumā par cilvēka dabu īsta vai iedomāta apdraudējuma apstākļos. Atrastas fotogrāfijas, vernakulāri priekšmeti, sietspiedes, skulpturāli objekti, eļļas gleznojumi, noise mūzika iemieso autora izpratni par arsenāla būtību un tā nozīmi šodien.


Foto: LNMM

Saistītās tēmas: ARSENĀLSKristiāņsBrekte

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube