Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājis pirms nedēļas ieņemto 151.pozīciju.

Latvietis novembrī bija nokritis līdz zemajai 154.vietai, taču iepriekšējās nedēļas viņam savas pozīcijas izdevies nedaudz uzlabot.

Tiesa, tik zemu pasaules rangā Gulbis nav bijis kopš 2012.gada oktobra. Vēlāk gan viņam sākās augšupeja, kas vainagojās ar ielaušanos pirmajā desmitniekā 2014.gadā, kad viņam izdevās sasniegt pusfinālu Francijas atklātajā čempionātā. Kopš tā laika latvietis ar augstvērtīgiem sasniegumiem gan vairs nav priecējis.

Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, viņš šo sezonu tomēr nolēma noslēgt priekšlaicīgi.

Tikmēr valsts otrā rakete Lībietis šonedēļ zaudējis uzreiz 23 vietas un tagad ieņem 375.pozīciju. Pirms nedēļas sasniegtā 352.vieta ir latvieša karjeras rekords.

Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.

Mārtiņš Podžus šonedēļ atguvis deviņas vietas un tagad ieņem 787.pozīciju, bet Krišjānis Stabiņš atrodas 945.pozīcijā. Savukārt 1275.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis atrodams 1539.vietā, bet nesen pasaules rangā debiju piedzīvojušais Rihards Emuliņš ieņem 1646.pozīciju.

Savukārt Jānis Podžus pašlaik atrodas tikai 2059.pozīcijā.

Šo gadu pasaules ranga pirmajā vietā noslēgs lielisku sezonu aizvadījušais brits Endijs Marejs, kuram seko serbs Novāks Džokovičs. Lielbritānijas sportists kļuvis par 17.tenisistu (kopš 1973.gada), kurš gadu beigs pirmajā pozīcijā, bet Džokovičs cerēja to paveikt trešo gadu pēc kārtas. Brits par ranga līderi pirmoreiz karjerā kļuva vien 7.novembrī.

Pašlaik 29 gadus vecais Marejs kļuvis par pirmo britu ATP ranga pirmajā vietā, kopš to 1973.gadā sāka skaitīt. Viņš ir 26.ranga līderis vēsturē un vecākais debitants kopš 1974.gada, kad 30 gados pirmo vietu spēja ieņemt austrālietis Džons Ņūkombs.

Tikmēr Džokovičs ATP ranga līdera godā bija 122 nedēļas pēc kārtas, bet kopumā pirmajā pozīcijā atradies 223 nedēļas. Serbs pasaules ranga līderis nepārtraukti bija kopš 2014.gada 7.jūlija.

Savukārt trešo vietu rangā ieņem Kanādas pārstāvis Milošs Raoničs, kamēr ceturtais ir ASV atklātā čempionāta uzvarētājs Stans Vavrinka no Šveices.

Piektais ir japānis Kei Nišikori, bet sestajā pozīcijā atrodams horvāts Marins Čiličs, kuram seko Gaels Monfiss no Francijas un austrietis Dominiks Tīms. Tikmēr pirmo desmitnieku noslēdz traumu nomocītais spānis Rafaels Nadals un Tomāšs Berdihs no Čehijas.

Novembrī pirmo reizi kopš 2002.gada ārpus labāko ranga pirmā desmitnieka izkrita leģendārais šveicietis Rodžers Federers, kurš gan veselības problēmu dēļ jau jūlijā paziņoja par sezonas noslēgšanu. Šveices tenisists pašlaik rangā ieņem vien 16.pozīciju.

Tikmēr ATP dubultspēļu rangā Lībietis atkāpies no savas rekordaugstās 260.vietas un tagad ieņem 283.pozīciju. Stabiņš ieņem 1059.vietu, kamēr dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas dalītā 1065.vietā. Savukārt Lazdiņš ieņem 1180.vietu, kamēr Mednis ir 1282.pozīcijā, bet 17 gadus vecais Roberts Grīnvalds atrodams 1500.vietā.

Saistītās tēmas: ATPGulbisTeniss

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube